Bizi takip edin
Bizi takip edin
Ekonomi

Piyasalarda kriz...Merkez Bankası Başkanı AK Parti'de...16.5.2018 13:39:54
Erdoğan'ın Londra'da yaptığı açıklamalar sonrası dolar üst üste rekor kırarak 4.50'yi geçti. Merkez Bankası Başkanı önce açıklama yaptı, sonra Erdoğan ile görüşmek üzere AKP Genel Merkezi'ne gitti.

Dövize geçen hafta müdahale eden Merkez Bankası’ndan yeni açıklama geldi. Merkez, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, “Piyasalarda gözlenen sağlıksız fiyat oluşumları yakından takip edilmektedir. Gelişmelerin enflasyon görünümü üzerindeki etkileri de dikkate alınarak gerekli adımlar atılacaktır” ifadesini kullandı.

Bu açıklamanın ardından Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’le görüşmek üzere AK Parti’ye gitti. Görüşmenin, cumhurbaşkanlığı yerine neden AK Parti’de gerçekleştiği sorusu merak konusu oldu.

Açıklama öncesi 4.50 ile yeni tarihi rekor düzeylerini gören dolar, Merkez Bankası’nın açıklamasının ve Çetinkaya’nın Ak Parti’ye gittiğinin duyulmasının ardından 4.41 liraya kadar çekildikten sonra 4.43 – 4.44 lira aralığına döndü.İLGİLİ HABERLER