Bizi takip edin
Bizi takip edin
Ekonomi

Bir ayakkabı firması daha konkordato ilan eti6.11.2018 20:00:31
Riccardo Colli markası altında faaliyet gösteren ve 50 yılı aşkındır faaliyette olan Eser Ayakbbacılık da Hotiç, Yeşil Kundura ve Beta gibi konkordato ilan eden ayakkabı üreticileri arasına katıldı.

Ricardo Colli başta olmak üzere Shamdan, Vanotte, Spenco gibi perakende markalarıyla ayakkabıcılık sektörünün ihracatçı firmalarından olan Eser Ayakkabıcılık mahkemeye başvurarak iki iştiraki de dahil olmak üzere konkordato talebinde bulundu.

1965 yılında kurulan şirket tarafından İstanbul Ticaret Mahkemesine yapılan başvuruda, Eser Ayakkabıcılık İthalat İhracat Sanayi ve TicTic. A.Ş., Eser Ayakkabı Pazarlama İthalat İhracat ve Mümessillik A.Ş. ve EserkentEserkent İnşaat Yapı Turizm ve Otelcilik Limited Şti. için konkordato talep edildi. Mahkeme, şirketin talebini kabul etti ve 3 aylık geçici mühlet verdi.

10.500 m2 kapalı alanda günlük 2.500 çift ayakkabı üreten firmanın Türkiye genelinde 500 bayisi ve 400 çalışanı bulunuyor. İtalyan teknolojisi ile üretim yapan Eser Ayakkabıcılık üretiminin yüzde 35'ini başta Hollanda, Almanya, İtalya, İngiltere olmak üzere 26 ülkeye ihraç ediyor.

Artan döviz kuru, yükselen girdiler ve AVM giderlerinin yanı sıra piyasadaki durgunluk nedeniyle daha önce HotiçHotiç, Yeşil Kundura, Beta gibi sektörün önde firmaları da konkordato ilan etmişti.

Eser Ayakkabıcılık da konkordato ilan eden ayakkabıcılar arasına katılırken şirketten konkordato süreciyle ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı.İLGİLİ HABERLER