Bizi takip edin
Bizi takip edin
Ekonomi

'Soğana değil soyana bakacaksınız'26.11.2018 13:48:44
CHP Genel Merkezi''nde açıklama yapan CHP Sözcüsü Faik Öztrak, işsizlik ödeneği için başvuranların sayısının yüzde 49 arttığının altını çizerek sorumlu arıyorsanız soğana değil soyana bakacaksınız." ifadelerini kullandı.

Öztrak'ın açıklamasından öne çıkan kısımlar şu şekilde:

-İşkur'a kayıtlı işsiz sayısı Ekim ayında önceki yılın aynı ayına göre %23 artmış. İşsizlik ödeneği için başvuranlar ise yüzde 49 artmış ama bu beyler sıkıntı olarak soğanı bulmuşlar. Yine aspirin, yine pansuman tedavisi. Sorumlu arıyorsanız soğana değil soyana bakacaksınız.

-Plan Bütçe Komisyonu'nda damat bakanın vermiş olduğu beyanat ilginç. Enflasyon yüzde 28'in altına düşecek diyor. Bu kadar hızlı artan enflasyonun önümüzdeki ayda yüzde 1.5 düşeceğini nereden biliyor? 

-İYİ Parti ile arkadaşlarımız işbirliği imkanlarını görüşüyorlar. O nedenle izin verirseniz ne isim açıklamada bulunayım ne de sayın Akşener'in Ahmet Hakan'a yapmış olduğu açıklamalar hakkında görüş belirteyim. 

-(Bahçeli'nin 'zillet ittifakı' açıklaması) Bu üslubun dip yaptığını, benimsemenin münkün olmadığını ifade ettim.

(İçişleri Bakanı'nın Kadına karşı şiddetle mücadele günü hakkındaki yorumu) Kadınlar protesto hakkını kullanmak istiyor. İzin aldınız, almadınız son derece yanlış yaklaşımlardır. Kadına karşı şiddeti önleme gününde bu tür bir davranış ülkemize yakışmamıştır. Aynı gün Türk Dışişleri yetkilisi Paris'te polis şiddetini kınıyordu.İLGİLİ HABERLER