Bizi takip edin
Bizi takip edin
Ekonomi

Albayrak: Kredi faizleri ve enflasyona müdahale etmemiz lazım6.3.2019 11:44:02
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak İş insanlarıyla olan buluşmasında konuştu. Berat Albayrak 'Kredi faizleri ve enflasyona müdahale etmemiz lazım' dedi.

Berat Albayrak'ın konuşmasından öne çıkan kısımlar şu şekilde:

-2019 yılında hız kesmeden ocak ve şubat ayındaki verilerle devam ediyoruz. Enflasyon oranında kaydedilen başarı. Tanzim satışların başarısını gördük. Bakan Albayrak: Yıllık enflasyon son 6 ayın en düşük seviyesine indi. Yıllık enflasyon son 6 ayın en düşük seviyesine indi. 2019 enflasyonu hedefin çok altında gerçekleşecek.

-KOBİ'lere sağlanan ikinci kredi paketinde yoğun talep olan azami limiti 5 milyon TL'ye çıkartıyoruz.

-Özellikle tanzim satışların başarısıyla her yerde ifade ediyoruz, binde sekizlik bir fırtınada etkilenen bir fırtına var. Bir bakıyorsunuz patlıcan üç katı artmış, domates üç katı, beş katı... Demek ki ortada bir numara var. Tanzim satışlar devreye giriyor ve yarı yarıya düşüyor. Spekülatif fiyatlamayı devlet doğru müdahalede bulunduğu zaman ne vatandaşına ne ekonomiye... Kredi faizleri ve enflasyona müdahale etmemiz lazım.

-Konkordato isteyen firmaların sayısında büyük düşüşler yaşandı son iki ayda yüzde 70'ten fazla azalma gösterdi. Ekonomideki sinyaller açısından önemli bir rakam. Rakamlara baktığımız zaman dengelenme sürecini çok net görüyoruz.İLGİLİ HABERLER