Bizi takip edin
Bizi takip edin
Ekonomi

'Kâr Ağaoğlu’na, zarar halkın sırtına!'30.9.2019 11:23:45
Varlık Fonu sayesinde kurtarılan 3 şirket arasında Ali Ağaoğlu'nun şirketi de vardı. Durumu eleştiren Sözcü yazarı Necati Doğru, 'İş adamı kâr edince helal olsun ona, işi biliyor' diye alkışlıyorlar, madalya veriyorlar. Zarar edince, ziyanı devlete yıkıyorlar' dedi.

Finans Merkezi projesinde yer alan Ali Ağaoğlu’nun şirketinin Varlık Fonu sayesinde kurtarılması tartışma konusu oldu. Sözcü yazarı Necati Doğru”Kurtarma!” başlıklı yazısında şu ifadeleri kullandı:

“(…) Geçen gün “Finans Merkezi’ni yapan ve kriz yüzünden zora düşen inşaat şirketlerine devletin Varlık Fonu ortak oldu ve 3 inşaat şirketi kurtarıldı.

İçlerinde Ağaoğlu’nun şirketi de var. Varlık Fonu, parayı Merkez Bankası’ndan alacak, zordaki bu 3 inşaat şirketine aktaracak, kurtulacak şirketler” haberi ile ünlü iş adamının adı yine yayın malzemesi oldu. Kâr özele! Zarar devlete!

İş adamı kâr edince “helal olsun ona, işi biliyor” diye alkışlıyorlar, madalya veriyorlar. Zarar edince, ziyanı devlete yıkıyorlar.

Bu ne güzel model. Kâr Ağaoğlu’na! Zarar halkın sırtına!

Niçin kurtarıldı Ağaoğlu? Ve diğer 2 büyük şirket? Hangi ulusal çıkar için?

Kim aldı bu kararı? Ne gerekçeyle aldı? Kurtarılan bu 3 şirketin son 15 yılda sahipleri ne kadar kazanç ve servet birikimini kişisel hesaplarına yığdılar ve bu şirketlerin üst yöneticilerine kaç milyon ya da milyar TL başarı ikramiyesi aktarıldı?

Bir iş adamı, öngörü yapar, kazançlı bulur, inşaat şirketi kurar. İnşaat şirketi ile AVM yapar, Rezidans yapar, cam giydirilmiş yüksek binalar yapar, deprem toplanma arsasına lüks, pahalı konutlar yapar, satar, yüksek kâr elde eder. Geçiş garantili köprü yapar, yolcu garantili hava meydanı yapar. Katiyen zarar etmez.

Bir iş adamı alıcı garantisi olmadan İstanbul’a Finans Merkezi niye yapar? Finans Merkezi’ni kime satacak?

Ağaoğlu ve onun yanında İntaş ve YDA adlı büyük inşat şirketlerinin sahipleri, devleti 18 yıldır yönetenlerden “Finans Merkezi yap” siparişi mi aldılar ki şimdi kurtarılıyorlar?

Açıkla Ağaoğlu! Sana Finans Merkezi yap siparişini kim verdi?

Halk bilsin! Halkın parasıyla kurtarıldın!”İLGİLİ HABERLER