Bizi takip edin
Bizi takip edin
Ekonomi

CHP’li Karasu’dan teşvik tepkisi21.8.2020 15:05:41
CHP Parti Meclisi Üyesi ve Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Cumhurbaşkanı Kararı ile yayımlanan teşvik bölgesi kararına sert tepki gösterdi.


Resmi Gazete yayımlanan 2846 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı İle Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar yürürlüğe girmiş ve yeni teşvik bölgeleri oluşturulmuştu.

Cumhurbaşkanı kararı ile oluşan yeni teşvik bölgelerini sert sözlerle eleştiren Karasu, Sivas’ın geçmiş dönemde olduğu gibi 4. bölgede yer almaya devam ettiğini kaydetti.

Karar için ‘’Dağ fare doğurdu’’ ifadelerini kullanan Karasu, iktidar eliyle Sivas’ın ekonomisi çıkmaza girdiğini belirtti.

‘PADİŞAHIM ÇOK YAŞA ANLAYIŞI İFLASA GÖTÜRDÜ’

‘’Teşvik kararıyla Sivas’a yatırım gelmeyeceği garanti altına alındı’’ diyen Karasu, ‘’Padişahım çok yaşa anlayışı Sivas’ı iflasa sürüklüyor. AKP Genel Başkanı her seçim dönemi gelip Sivas’a sözler verir, iktidar vekilleri ve STK temsilcileri sözlerin ardından teşekkür eder, ama sonrası hep fiyasko. Bu kararın ardından STK temsilcilerinden ve Cumhur İttifakı’ndan açıklama bekliyoruz. ’’ dedi.

Sivas ekonomisinin yeniden ayağa kalkabilmesi için teşvik bölgesinde Sivas’ın yerinin en azından çevre illerdeki gibi 5. bölge olması gerektiğini kaydeden Karasu, ‘’Sivas, 18 yıllık AKP iktidarından her geçen yıl geriye gitti. Bundan sonra da aynı senaryo ile karşılaşacağımız alınan kararla tasdik edilmiş oldu. AKP’nin ne Sivas’a ne de Türkiye’ye verebileceği birşey kalmamıştır’’ ifadelerini kullandı.

 

 İLGİLİ HABERLER