Bizi takip edin
Bizi takip edin
Emek Dünyası

Atina Büyükelçiliği önünde PAME ve Nakliyat-İş'ten eylem11.01.2017 12:08:40
Yunanistan’da Tüm İşçilerin Militan Cephesi (PAME) ve Nakliyat-İş, Atina Türkiye Büyükelçiliği önünde, bir basın açıklaması ve eylem gerçekleştirdi.

Konuyla ilgili Nakliyat-İş'ten yapılan açıklama şu şekilde:

Yunanistan’da Tüm İşçilerin Militan Cephesi (PAME), Atina Türkiye Büyükelçiliği önünde, Sendikamızla ve Türkiye’deki Sendikal mücadeleye yönelik baskı ve yıldırma politikalarına karşı 10 Ocak 2017 tarihinde bir basın açıklaması ve eylem gerçekleştirdi.

Atina Türkiye Büyükelçiliği önünde yapılan basın açıklamasında PAME, Nakliyat-İş Sendikası ve Türkiye İşçi Sınıfıyla dayanışma içerisinde olduğunu belirtti.

10 Ocak Salı günü; PAME Delegasyonu Atina’daki Türk Büyükelçiliğinde bir protesto eylemi gerçekleştirerek Türkiye’deki sendikal örgütlere yönelik olarak artmakta olan otoriterlik ve yıldırma taktiklerini kınadı.

Ayrıca PAME özel olarak, Nakliyat-İş’in daha iyi bir asgari ücret talebiyle gerçekleştirmek istediği eylemin engellenmesini de kınadı.

“PAME, çok zor koşullarda mücadelesini devam ettirmekte olan Nakliyat-İş’e, Türkiye işçilerine ve sendikalarına yönelik dayanışmasını bir kez daha ifade etmektedir” denildi.

Açıklama; “Türkiye Hükümetinin ve sermaye çevrelerinin Türkiye İşçi Sınıfına ve Halkına yönelik işçi düşmanı yıldırma politikalarını kınıyoruz” ifadesiyle son bulduİLGİLİ HABERLER