Bizi takip edin
Bizi takip edin
Emek Dünyası

İşçiler oraya 'yine' gitti...14.11.2017 19:06:27
Hileli iflas yoluyla işlerinden olan ve aylardır Nakliyat-İş sendikası önderliğinde direnen Real Market işçileri, Levent'teki Media Markt Genel Merkezi önünde eylem yaptı.

Real Market işçilerinin İstanbul, Ankara, Gebze, Adana, Konya ve Kayseri'de başlattığı direniş devam ediyor.

Geçtiğimiz haftalarda Levent'teki Media Markt önünde protesto eylemi gerçekleştirmek isteyen işçiler çevik kuvvet polislerinin biber gazlı müdahalesine maruz kalmışlardı.

Real Market işçileri Media Markt’ın Genel Müdürlüğü ve en büyük mağazasının bulunduğu İstanbul Levent’teki Media Markt’ın önüne bugün bir kez daha gitti. Media Markt önünde TOMA ve çevik kuvvet polisleriyle yoğun güvenlik önlemi alındığı görüldü. İşçlerin bölgeye gidişiyle birlikte Media Markt mağazaya müşteri alımını durdurdu, mağazanın önü demir bariyerlerle çevrildi.

Burada bir basın açıklaması gerçekleştirern işçiler, işten çıkarılışlarını ve direniş sürecinde yaşadıklarını anlattı. Ardından Nakliyat-İş Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu söz aldı. Küçükosmanoğlu, Real Market işçileri hakları alınıncaya kadar sendika olarak işçilere ve davalarına sahip çıkacaklarını belirtti.

Küçükosmanoğlu, 17 Kasım Cuma günü Anadolu Adliyesi İflas Masası'nda olan biteni izlemek için de işçilerle birlikte orada olacaklarını ve mahkeme sürecini yakından takip edeceklerini ifade etti.

Açıklamanın sona ermesinin ardından bir süre gergin bir şekilde alanda bekleyen işçiler sloganlarla durumu protesto etti. Ardından eylem olaysız bir şekilde sona erdi.

İLGİLİ HABERLER