Bizi takip edin
Bizi takip edin
Emek Dünyası

Carrefour işçi kıyımına hazırlanıyor...6.2.2018 15:28:49
Fransız kökenli perakende tekeli Carrefour, 2014 yılında Dia'dan devraldığı ancak beklediği randımanı bulamadığı Fransa içerisindeki 273 mağazasını alıcı çıkmadığı takdirde kapatacak, 2 bin 400 kişinin işten çıkarılması bekleniyor.

Dünyaca ünlü Fransız perakende tekeli Carrefour'un Fransa içerisindeki 273 mağazasını alıcı çıkmadığı takdirde kapatacağı ve 79 mağazasını da kiralama ya da franchising ile devredeceği ortaya çıktı.

Habertürk'ün aktardığı habere göre, Amazon karşısında güçlenmek için Çinli teknoloji tekeli Tencent ile ortaklığa giden ve 5 yılda 2.8 milyar avro yatırım yapacağı belirtilen Carrefour'un daha önce de tasarruf amacıyla genel merkezdeki 2 bin 400 personelin işine son vereceği açıklanmıştı. Montpellier şehrinden yayın yapan Midi Libre gazetesi, kapanma tehlikesi bulunan 273 mağazanın yerlerinin bulunduğu "gizli" ibaresi bulunan belgeleri de yayımladı.

Ülkenin kuzeyinin ve Rhone adı verilen bölgenin 131 mağazayla başı çektiği listede Paris'te 18, Marsilya'da 8 ve Villeurbanne'da da 4 mağazanın kapatılacağı öngörülüyor. 

Carrefour yetkilileri çıkan haberler sonrası gelişmeyi doğrulayarak söz konusu 273 mağazanın 2014 yılında İspanyol Dia'nın satın alımı nedeniyle kendilerine geçen 800 mağaza arasında olduğunu belirtti.İLGİLİ HABERLER