Bizi takip edin
Bizi takip edin
Emek Dünyası

Direnişçi işçilerden anne babalara çağrı...6.06.2018 13:32:03
Hileli iflas yoluyla işlerinden olan ve hakları için 10 aydır direnişlerini sürdüren Real Market işçileri, okulların kapanmasına az bir zaman kala anne babalara sesleniyor.

Real Market işçileri aylarca maaşlarını alamadıktan sonra hileli iflas yoluyla işlerinden oldu. 10 aydır direnişlerini Nakliyat İş Sendikası önderliğinde sürdüren direnişçi işçiler haklarından sorumlu olan Metro AG işletmelerinden MediaMarkt mağazalarını da direniş alanına çevirdi.

Direnişçi işçiler Metro Market'ten alışveriş yapan firmaların önlerinde de onlarca eylem düzenleyerek firmaları Metro'dan alışveriş yapmamaya çağırdı.

İşçiler, Metro AG işletmelerinden olan Metro Market ve MediaMarkt mağazalarının önünde 10 aydır direnişlerine devam ederken son zamanlarda MediaMarkt'ların bulunduğu AVM'lerin içine girerek mağaza önlerinde mağduriyetlerini dile getiriyor. 

"KARNE HEDİYENİZİ ORADAN ALMAYIN..."

Medyanın direnişlerine doğru düzgün yer vermediği Real Market işçileri, seslerini duyurmak için sosyal medyadan kendi imkanlarıyla çabalıyor.

Direnişçi işçiler, okulların kapanmasına kısa bir süre kala sosyal medyada anne babalara çağrı yapmaya başladı. İşçiler, ailelere "çocuklarınıza karne hediyelerini MediaMarkt'tan almayın" çağrısı yapıyor.

 İLGİLİ HABERLER