Bizi takip edin
Bizi takip edin
Emek Dünyası

İşçi sınıfı Ayfer Abla'sını kaybetti6.7.2018 17:04:47
TMMOB ve Petrol İş Sendikası bünyesinde uzun yıllar emek ve demokrasi mücadelesi yürüten Kimya Mühendisi Ayfer Eğilmez Küpeli hayatını kaybetti.

Eski Petrol İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Öztaşkın acı haberi sosyal medyadan paylaştı. Öztaşkın "Petrol iş’te 15 yıl birlikte çalıştığımız,efsanevi özelleştirme karşıtı mücadelelerimizde,bilimin ışığıyla bizlere yol gösteren,araştırmalarıyla bilgiye dayalı sendikal politikalar izlememizde çok önemli katkıları olan,ömrünü emekten yana bir Türkiye mücadelesine adamış, Kimya Yüksek Mühendisi Ayfer Küpeli(Eğilmez) ablamızı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşamaktayız. Ailesinin,dostlarının,sevenlerinin ve mücadele arkadaşlarının başı sağolsun" ifadelerini kullandı. 

Kimya Mühandisleri Odası da, "Uzun yıllar TMMOB, Petrol-İş Sendikası ve Odamızda emek, meslek ve demokrasi mücadelesi yürütmüş, 3695 sicil numaralı üyemiz, meslektaşımız Ayfer EĞİLMEZ (KÜPELİ)`i 05.07.2018 akşamı kaybettik" açıklamasında bulundu.

Ayfer Eğilmez Küpeli, 7 Temmuz cumartesi günü saat 10.30 da Kimya Mühendisleri Odası(Kadıköy) önünde düzenlenecek törenin ardından, Şakirin Camiinde kılınacak öğle namazından sonra Karacaahmet mezarlığında son yolculuğuna uğurlanacak.İLGİLİ HABERLER