Bizi takip edin
Bizi takip edin
Emek Dünyası

Bakan, 3. havalimanında hayatını kaybeden işçi sayısını açıkladı6.11.2018 15:30:46
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan havalimanı inşaatının başından bu yana yaşanan iş cinayeti sayısının 30 olduğunu söyledi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü,  Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ile Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünün (SHGM) 2019 yılı bütçe görüşmelerinde milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

Turhan, İstanbul Havalimanı’ndaki iş cinayetlerine ilişkin sorulara yanıt verdi. Turhan, havalimanı inşaatının başından bu yana yaşanan iş cinayeti sayısının 30 olduğunu söyledi. Turhan, “459 iş sağlığı ve güvenliği uzmanıyla 350 bin kişiye bu konuda eğitim verilmiştir. İşçi şikayetleriyle ilgili gereken tüm uyarılar yapılmış, şantiye koşulları düzeltilmiş, taşeron firmalar uyarılarak, işçilerin alacaklarının tamamının ödenmesi sağlanmıştır.” ifadelerini kullandı.

İşçi Sağlı ve İş Güvenliği (İSİG) Meclisi İstanbul Havalimanının inşa edilmeye başlandığı 2013 yılından bugüne kadar 38 işçinin ölümünü tespit edebildiklerini açıklamıştı.

WIKIPEDIA AÇIKLAMASI

Wikipedia’nın engellenmesine ilişkin soruya Turhan, adli sürecin devam ettiğini ve Wikipedia yetkilileriyle içeriklerin çıkarılması yönündeki görüşmelerin sürdüğünü belirtti. İLGİLİ HABERLER