Bizi takip edin
Bizi takip edin
Emek Dünyası

'Bereketli Topraklar Üzerinde' işsizlik intiharı21.02.2019 20:35:34
Ergene'de Saffet G. isimli genç arkasında 'İşsizlikten bunaldım' notu bırakarak intihar etti.

Türkiye'nin en bereketli topraklarının bulunduğu, sanayi tesislerinin de yanıbaşındaki Tekirdağ'ın Ergene ilçesinde 34 yaşındaki bir kişi uzun süre işsizliğe dayanamayarak intihar etti. 

Tekirdağ'ın Ergene ilçesinde, Saffet G. (34), tavana bağladığı atkıyla intihar etti. Saffet G.'nin, ailesine “Ben hakkımı size helal ediyorum. Siz de bana hakkınızı helal edin. Biliyorum, sizi çok üzdüm. İşsizlikten bunaldım” yazılı not bıraktığı öğrenildi.

Velimeşe Mahallesi'nde anne ve ablasıyla birlikte yaşayan, uzun süredir de işsiz olduğu belirtilen Saffet G., gece evde yalnız olduğu sırada, tavana bağladığı atkıyla intihar etti. Eve gelen aile bireyleri, Saffet G.'yi tavana asılı bulunca jandarmaya haber verdi. İhbarla olay yerine gelen sağlık görevlileri yaptığı kontrolde Saffet G.'nin yaşamını yitirdiğini belirledi.

Saffet G.'nin, ailesine “Bana mezar yaptırmayın. Sadece bir mezar taşı olsun. Ben hakkımı size helal ediyorum. Siz de bana hakkınızı helal edin. Biliyorum, sizi çok üzdüm. İşsizlikten bunaldım” yazılı not bıraktığı öğrenildi. İLGİLİ HABERLER