Bizi takip edin
Bizi takip edin
Emek Dünyası

EYT'liler pazar günü Maltepe'de15.3.2019 08:37:32
Emeklilikte yaşa takılanlar 17 Mart'ta İstanbul Maltepe Meydanı'nda büyük bir mitinge hazırlanıyor. EYTSYDD Genel Başkanı Gönül Boran Özüpak, 'Pazar günü 1 milyondan fazla EYT'li taleplerini haykıracak' dedi.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar 1 milyon kişi hedefiyle pazar günü İstanbul Maltepe Meydanı'nda miting yapacak. Miting için güvenlik güçleriyle toplantı yaptıklarını belirten Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma Derneği (EYTSYDD) Başkanı Gönül Boran Özüpak, taleplerini bir kere de Maltepe Meydanı'ndan haykıracaklarını bildirdi.

Ankara'da Nazım Hikmet Kültür Merkezi'ni ve çevresini hınca hınç dolduran EYT'liler şimdi İstanbul Maltepe Meydanı'nda büyük bir buluşmaya hazırlanıyor. 1 milyon kişinin katılmasının hedeflendiği mitinge İstanbul Valiliği'nden izin çıktı. Valilik izninin ardından mitingin saati de netleşti. EYT'liler, 17 Mart Pazar Günü saat 12.00 ile 15.00 arasında Maltepe miting alanında olacak. 81 ilden otobüslerin kalkacağı mitinge bir milyondan fazla EYT'linin katılması ve Maltepe Meydanı'nı doldurması bekleniliyor.

'1 MİLYON HEDEFİYLE MALTEPE'YE'

 Mitingle ilgili konuşan EYTSYD Başkanı Gönül Boran Özüpak, Valiliğin izninin ardından İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü ile bir toplantı yaptıklarını söyledi. Toplantıda miting için alınacak güvenlik önlemleri konuşuldu. Mitinge 81 ilden katılım olacağını belirten Özüpak, şöyle konuştu: "Haklı taleplerimizi bir kere daha dile getirmek için İstanbul'da buluşacağız. Türkiye'nin dört bir yanından katılım olacak. EYT hepimizin sorunu. Bu yüzden 1 milyon hedefiyle Maltepe Meydanı'nda olacağız."
 
Aydınlık


İLGİLİ HABERLER