Bizi takip edin
Bizi takip edin
Güncel

DEAŞ tarafından yakıldığı ileri sürülen askerin babası konuştu24.12.2016 08:19:27
Terör örgütü DEAŞ tarafından infaz edildiği iddia edilen iki askerden biri olduğu belirtilen Sefter Taş’ın babası Aydın Taş, oğluna ait fotoğrafları internette gördüğünü söyledi.

Hürriyet'e konuşan baba Taş, şunları söyledi: 

“Sabahleyin ağabeyim aradı. Bana durumu söylemedi. Hal hatırımı sordu. Sonra bacanağım aradı. Ben de durumdan şüphelendim. Ondan sonra internete baktım. Çocuğun resmini gördüm. İnternette yakılarak infaz edildiği söyleniyor. Umarım böyle korkunç bir olay gerçekleşmemiştir. Devletten tek isteğim var. Bu olayın gerçek olup olmadığının ortaya çıkarılmasını istiyorum. Doğru mu yalan mı? Yani bir buçuk senedir biz burada perişanız. Bu olayın gerçek olup olmadığı araştırılsın bize bir bilgi verilsin.”

‘OĞLUM UNUTULMASIN’
Taş, internete sızan videodan 15 gün önce Hürriyet’e şunları söylemişti: “Bana oğlumun Rakka’da bir cezaevinde tutulduğunu söylediler. Bunun dışında hiçbir bilgi olmadığını söylediler. Öğrendiğim kadarıyla DEAŞ oğluma karşılık 200 militan istemiş. Bu talebi reddedilmiş. Bu durumdan bıktık, usandık. Yani en azından çocuğumuzla ilgili bize bir bilgi versinler. Ölüsüne de, sakatlığına da razıyım. Yeter ki orada unutulmasın. Engelli bir oğlum var. 6 ayda bir tedavi görüyor. Eşim psikolojik tedavi görüyor. Hem maddi hem manevi olarak çökmüş durumdayız.”İLGİLİ HABERLER