Bizi takip edin
Bizi takip edin
Güncel

Havalar ısınıyor mu? İşte Meteoroloji'nin son değerlendirmesi1.02.2017 20:31:52
Yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ile Trabzon, Rize, Artvin, Ağrı, Ardahan, Batman ve Siirt çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ile Trabzon, Rize, Artvin, Ağrı, Ardahan, Batman ve Siirt çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kuzey, iç ve doğu kesimlerde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte, gece ve yarın (Perşembe) sabah saatlerinde Trakya Kesimi, Göller Yöresi ve İç Anadolu'nun kuzeydoğu kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Batı, iç ve güney kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Kuzey, iç ve batı bölgelerde güney ve güneybatı, Akdeniz kıyı kesimleri ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da kuzey kuzeybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısında yer yer kuvvetli (30-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

UYARILAR

ÇIĞ UYARISI: Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Güneydoğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda dik ve eğimli yamaçlarda çığ düşme riskine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Zirai Don Uyarısı: Ülkemizde zirai faaliyetlerin ve seracılığın devam ettiği Karadeniz, Marmara, Ege ve Akdeniz kıyı kesimlerinde 2 Şubat Perşembe sabahına kadar hafif ve yer yer orta kuvvette zirai don riski devam ettiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA
Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve yarın (Perşembe) sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte Trakya Kesimi ile bölgenin doğusunda yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

BURSA 1°C, 11°C
Az bulutlu ve açık

ÇANAKKALE 1°C, 11°C
Az bulutlu ve açık

ISTANBUL 0°C, 8°C
Az bulutlu ve açık

KIRKLARELI -3°C, 9°C
Az bulutlu ve açık, gece ve yarın (Perşembe) sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli

EGE
Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve yarın (Perşembe) sabah saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

A.KARAHISAR -12°C, 2°C
Az bulutlu ve açık

IZMIR 3°C, 12°C
Az bulutlu ve açık

KÜTAHYA -10°C, 6°C
Az bulutlu ve açık

MANİSA 1°C, 10°C
Az bulutlu ve açık

AKDENİZ
Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve yarın (Perşembe) sabah saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte Göller Yöresi'nde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ADANA 0°C, 13°C
Az bulutlu ve açık

ANTALYA 5°C, 17°C
Az bulutlu ve açık

HATAY -1°C, 11°C
Az bulutlu ve açık

ISPARTA -7°C, 8°C
Az bulutlu ve açık

İÇ ANADOLU
Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve yarın (Perşembe) sabah saatlerinde bölge genelinde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte bölgenin kuzeydoğusunda yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ANKARA -10°C, 4°C
Az bulutlu ve açık

ESKİŞEHİR -9°C, 3°C
Az bulutlu ve açık

KONYA -12°C, 1°C
Az bulutlu ve açık

SİVAS -17°C, -6°C
Az bulutlu ve açık, gece ve yarın (Perşembe) sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli

BATI KARADENİZ
Az bulutlu ve açık, ilk saatlerde doğusunun yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve yarın (Perşembe) sabah saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

BOLU -6°C, 6°C
Az bulutlu ve açık

DÜZCE -2°C, 10°C
Az bulutlu ve açık

KASTAMONU -8°C, 4°C
Az bulutlu ve açık

ZONGULDAK -2°C, 6°C
Az bulutlu ve açık

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı, doğusu ile kıyı kesimlerinin yer yer çok bulutlu, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve yarın (Perşembe) sabah saatlerinde iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor. Bölgenin doğusunun dik ve eğimli yamaçlarında çığ düşme riskine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

AMASYA -4°C, 6°C
Parçalı ve az bulutlu

ORDU -2°C, 6°C
Parçalı yer yer çok bulutlu, zamanla az bulutlu

SAMSUN -3°C, 7°C
Parçalı yer yer çok bulutlu, zamanla az bulutlu

TRABZON -1°C, 5°C
Parçalı çok bulutlu, bu akşam ilk saatlerde hafif kar yağışlı

DOĞU ANADOLU
Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde bölgenin güneydoğusu ile Ağrı ve Ardahan, gece saatlerinde Hakkari çevreleri ile Van'ın güney ilçelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin kuzey ve batı kesimlerinde kuzeyli yönlerden yer yer kuvvetli (30-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. Bölge genelinde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayının görülmesi bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğusunun dik ve eğimli yamaçlarında çığ düşme riskine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ELAZIĞ -9°C, 3°C
Parçalı yer yer çok bulutlu

ERZURUM -17°C, -6°C
Parçalı çok bulutlu

KARS -21°C, -9°C
Parçalı çok bulutlu

VAN -9°C, -5°C
Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde il geneli, gece saatlerinde güney ilçeleri kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Parçalı ve az bulutlu, doğusunun yer yer çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Batman ve Siirt çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve yarın (Perşembe) sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayının görülmesi bekleniyor. Siirt başta olmak üzere bölgenin kuzeydoğusunun dik ve eğimli yamaçlarında çığ düşme riskine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ADIYAMAN -3°C, 6°C
Az bulutlu ve açık

DIYARBAKIR -7°C, -1°C
Parçalı yer yer çok bulutlu, zamanla az bulutlu

GAZİANTEP -4°C, 6°C
Az bulutlu ve açık

SIIRT -8°C, 0°C
Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kar yağışlı

DENİZLERDE HAVA
Fırtına beklenmiyor.

KARADENİZ
Hava Durumu: Parçalı bulutlu, ilk saatlerde Doğu Karadeniz'in doğusu kar yağışlı, Rüzgar; Batı Karadeniz'de güney ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40km/sa), gece saatlerinden sonra batı ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA
Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, gece ve sabah saatlerinde sisli, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: İyi, sis anında zayıf.

EGE
Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, Rüzgar: Kuzey ve kuzeybatı, gece saatlerinden sonra kuzeyinde güneyden 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi.

AKDENİZ
Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, Rüzgar: Kuzey ve kuzeybatı, doğusunda kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30km/sa), ilk saatlerde doğusunda 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ
Hava Durumu: Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı; Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), gece saatlerinden sonra 2 ila 4 (10-30km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,75m, Görüş: İyi, yağış anında orta.İLGİLİ HABERLER