Bizi takip edin
Bizi takip edin
Güncel

İngiltere, İstanbul yasağını resmen başlattı23.3.2017 11:12:06
İngiltere merkezli havayolu şirketi British Airways, cep telefonu dışındaki tüm elektronik aletlerin kabinde taşınma yasağının ilk uygulamasını bugün Atatürk Havalimanı'nda başlattı.

BA yetkilileri bu sabah saat 10.00’da İstanbul’dan Londra’ya giden BA-675 sefer sayılı uçak yolcularına bir gün önceden iletişim cihazları aracılığı ile ulaştıklarını ve birkaç yolcu dışında büyük çoğunluğun cihazlarını evlerinde valizlere koyduklarını söylediler.

Uygulamanın bu sabah başlamasının dün akşam Londra’da gerçekleşen terör saldırısı ile ilgisi olmadığın belirten bir BA Yetkilisi, " Biz programımızı iki gün önceden yaptık. Uygulama kararını bu sabah başlatmadan önce tüm yolcularımıza ulaştık ve kendilerini bilgilendirdik. Bu nedenle de bır sıkıntı ile karşılaşmadık" dedi.

Güvenlik aramasının Gözen Güvenlik şirketi elemanları tarafından yapılan BA’nın Londra’ya giden 90 yolcusunun bilet ve pasaport işlemlerinin ardından uçağa binecekleri köprülerin bulunduğu salonda da el bagajı aramasında geçirildi.

ABD BAŞLATMIŞTI

ABD, aralarında İstanbul Atatürk Havalimanının da bulunduğu 8 ülkedeki 10 havalimanından, İngiltere ise Türkiye dahil 6 ülkeden gelen direkt uçuşlarda kabin içine dizüstü ve tablet bilgisayarla normalden büyük cep telefonlarının alınmasının yasaklandığını açıklamıştı.İLGİLİ HABERLER