Bizi takip edin
Bizi takip edin
Güncel

TSK'dan Sincar ve Karaçok operasyonları eleştiren ABD'ye yanıt: Son teröriste kadar devam edilecek3.5.2017 14:48:56
TSK, Suriye ve Irak'ın kuzeyindeki Sincar ve Karaçok'daki PKK-PYD teröristlerinin üs bölegelerine yaptığı hava saldırısı sonrası ABD'den gelen açıklamalara basın metniyle cevap verdi

Hava operasyonları sonrasında PKK-PYD kamplarını terörislerle kol kola ziyaret eden ABD askerleriyle birlikte ABD yetkililerinin rahatsız olduklarını açıktan dile getirmesine TSK'dan yanıt geldi. "Operasyonlara, en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar aynı azim ve kararlılıkla devam edilecektir." denildi.

Açıklama TSK'nin resmi internet sayfasından yapıldı:

"Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından ülkemizin ve milletimizin birlik, bütünlük ve güvenliğine kast eden terör yuvalarının yok edilmesi maksadıyla; PKK/PYD terör eylemlerinin gerçekleştirilmesinde ve desteklenmesinde kullanılan Irak kuzeyi/Sincar Dağı ve Suriye kuzeydoğusu/Karaçok Dağı bölgelerine, uluslararası hukuktan kaynaklanan haklarımız kapsamında 25 Nisan 2017 günü bir hava harekâtı icra edilmiştir.

Söz konusu hava harekâtı icra edilmeden önce ilgili ülkelerin sivil ve asker temsilcileriyle daha önceden mutabık kalınan kurallar çerçevesinde irtibat kurularak gerekli bilgilendirmeler yapılmıştır.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, harekât bölgesinde bulunması muhtemel sivil halk ile diğer ülkelere mensup personelin zarar görmemesi için her türlü tedbir alınmış ve bu konuda azami hassasiyet gösterilmiştir.

Türk Silahlı Kuvvetleri ve güvenlik güçlerimizin tüm unsurları tarafından, bölücü terör örgütüne karşı gerek ülke sınırları içinde gerek sınır ötesinde terörle mücadele harekâtı büyük bir azim ve kararlılıkla yürütülmektedir. Operasyonlara, en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar aynı azim ve kararlılıkla devam edilecektir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

İLGİLİ HABERLER