Bizi takip edin
Bizi takip edin
Güncel

"Metin2 oyunu intihara sürüklüyo!" iddiası8.8.2017 10:02:42
İstanbul Esenyurt’ta 13 yaşındaki Hakan Ekinci’nin bilgisayar başında intiharının ardından gözlerin çevrildiği şiddet içerikli oyunlarla ilgili yeni iddialar ortaya çıkıyor.

 

 
 

Aynı oyunu oynayan iki kişi, Metin2 adlı oyunun bağımlısı olduklarını belirterek, “Oyun tam anlamıyla bağımlılık yapıyor. Hesabının çalınması ya da kapatılması, çocuğu bunalıma sürüklemiş olabilir” dedi. 8 yıldır oyunu oynadığını söyleyen Burhan S., “Bu oyuna başlarken 18 yaş sınırlamasının olduğu bir sözleşme mevcut. Ama kimlik istenmediğinden herkes oynuyor. Hırs yaptıran ve bağımlılık yaratan bir oyun. Oyunu oynayanlar karakteriyle özdeşleşir. Bu oyunu oynayanlardan benim adımı ve oyun karakterimi bilmeyen yoktur. Oyunun abisi de sayılabilirim. Hakan, küçük yaşta olduğu için karakteri bir şekilde bağlanmış, hesabı kapatılmış, bu nedenle bunalıma girmiş olabilir. Oyun içerisindeki arkadaşlarına ulaşılırsa bir sonuç çıkabilir” dedi.

Habertürk'ten Müslim Sarıyar'ın haberine göre oyunda karakter geliştirmenin para ve zaman gerektirdiğini belirten Burhan S. “Benim oluşturduğum karakterler 70-80 bin lira. Bir ev veren de araba veren de olabiliyor. Böyle karakter oluşturup satanlar var. Geçen yıl Yozgat’ta görev yapan bir polis memuru bankadan 35 bin lira kredi çekerek karakter satın aldı. 2 ay sonra oyun içinde alım satım olduğu ortaya çıkınca oyunun Türkiye sorumlusu M.G., oyununu kapattı. Bu oyunda 200 bin TL’sini kaptıran da biliyorum” dedi.İLGİLİ HABERLER