Bizi takip edin
Bizi takip edin
Güncel

Başkomutan Erdoğan ilkokul müfredatına girdi!6.9.2017 08:37:17
AKP'nin hazırlattığı yeni müfredatla ilgili ayrıntılar ortaya çıkmaya devam ediyor. 4. Sınıf ders kitaplarında 'Başkomutan Erdoğan' ifadelerine yer verilirken, başkanlık sistemi de övülüyor.


Milli Eğitim Bakanlığı'nın yeni hazırladığı müfredatta skandallar bitmiyor. 4 sınıf öğrencileri için hazırlanan sosyal bilgiler ders kitabında, Erdoğan 'Başkomutan' olarak tanıtılırken başkanlık sisteminin propagandasına yer verildi.

Cumhuriyet'ten Ozan Çepni'nin haberine göre, Erdoğan’ın 15 Temmuz’da “sokağa çıkın” çağrısına ilişkin “Başkomutanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla inancını, vatanını, milletini, demokrasiyi ve hukuk devletini savunmak üzere ülkemizin her yerinde milyonlarca insan sokaklara döküldü, darbe tehdidi gelebilecek yerleri kuşattı. O gece Çanakkale ruhu yüzyıl sonra yeniden canlandı ve tarihe altın harflerle geçen bir direniş, diriliş, yükseliş öyküsüne hayat verdi. Aziz milletimizin demokrasisine, bağımsızlığına, bayrağına, vatanına sahip çıkmasının ifadesi olan bu zafer, Çanakkale’de yazılan, Milli Mücadele’de tekrar eden bir destanın devamıdır ” ifadeleri kullanıldı.

4. sınıf sosyal bilgiler kitabında başkanlık sistemi “reform” olarak anlatılırken, “Yeni sistem, yargı bağımsızlığını ve tarafsızlığını da tahkim etmiştir” iddiasında bulunuldu. Saray’ın fotoğrafının da yer aldığı kitapta başkanlık sistemi ile “Kuvvetler arasındaki ayrımın çizgileri net olarak belirlenmiş, siyasi istikrar garanti altına alınmış, demokratik yönetim güçlendirilmiştir. Yeni sistemle birlikte halkın seçtiği milletvekilleri sadece yasama görevi yapacak, yine halkın seçtiği cumhurbaşkanları da yalnızca yürütme faaliyetini yerine getirecektir. Anayasa değişikliği ile getirilen yeni sistem, yargı bağımsızlığını ve tarafsızlığını da tahkim etmiştir” denildi.

İLGİLİ HABERLER