Bizi takip edin
Bizi takip edin
Güncel

ÖSYM bir skandala daha imza attı15.10.2017 11:46:36
Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi bir skandala daha imza attı. DGS’ye giren Serdar Erdoğan’ın sınav kağıdı kayboldu.

Adı sık sık skandallarla anılan ÖSYM, yeni bir skandala imza attı. 23 Temmuz’da yapılan Dikey Geçiş Sınavı’na giren Serdar Erdoğan’ın sınav kağıdı kaybedildi, gencin psikolojisi altüst oldu.

‘Sınav kitapçığınızı kaybettik. Bizim hatamız, sizinle ilgili değil. İsterseniz yol masrafınızı karşılarız. Sizi DGS ile eş değer bir sınava alalım’ denilerek tekrardan sınava sokulsa da, yaşadıklarının etkisiyle ikinci kez girdiği sınav kötü geçen Serdar Erdoğan, şimdi yasal yollara başvurmaya hazırlanıyor.

Evrensel’e konuşan mağdur genç Serdar Erdoğan, “Samsun Anadolu Lisesinde DGS sınavına girdim. Sınavıma çalışmış ve sakin girmiştim. Bilgilerim taze ve yeniydi. 14 Ağustos 2017 tarihinde Ankara’da ÖSYM tarafından arandım. ‘DGS sınav kağıdınızı kaybettik. Bizim hatamız, sizinle ilgili değil’ dediler ve bana yeniden sınava girme hakkım olduğunu söylediler. Bu olaydan sonra benim psikolojim bozuldu. Geceleri uyumama, uykusuzluk, keyifsizlik durumları sıklaştı ve psikolojik destek almaya, tedavi görmeye başladım. İlaç içmeye, haftalık psikolojik terapi almaya başladım” dedi. 27 Ağustos’ta tekrar sınava çağrıldığını söyleyen Erdoğan, “Beni Ankara çağırdılar uçak biletimi aldılar. Havaalanından beni özel bir araçla aldılar. Sınav yerime götürdüler. Ankara’ya gittiğimde koca bir okulda, koca bir sınıfta tek başıma iki kamera, iki gözetmen ile sınava girdim. Psikolojik olarak da iyi olmadığımdan dolayı sınavım sağlıklı geçmedi” ifadelerini kullandı. 

“Benim arkadaşlarım şimdi üniversitede. Ben ne yapacağımı bilmiyorum. Hayatımı mahvettiler. Yaşadıklarım hayatımı etkiledi.” Diyen Erdoğan yasal yollara başvurarak hakkını arayacağını belirtti.İLGİLİ HABERLER