Bizi takip edin
Bizi takip edin
Güncel

CHP’li 20 belediyeye müfettiş16.10.2017 07:56:03
20’ye yakın CHP’li belediyeye İçişleri Bakanlığı tarafından müfettiş gönderildi. Müfettişler belediyelerin ihaleleri ile imar uygulamalarını incelemeye aldı.

2019’da yapılacak yerel seçimler öncesi AKP’li belediye başkanlarının istifa ettirilmesi gündemdeyken AKP’nin seçime yönelik tedirginliğinin arttığını gösteren olaylar yaşanmaya devam ediyor. İçişleri Bakanlığı tarafından görevlendirilen müfettişler 20’ye yakın CHP’li belediyeyi incelemeye aldı.

Bu kapsamda, CHP'li bazı il ve ilçe belediyelere bir ile dört arası mülkiye başmüfettişi gönderildi. Sözcü’ye konuşan bie CHP büyükşehir belediye başkanı, “Birden ilimize ve CHP'li belediyelerin güçlü olduğu ilçelere Ankara'dan müfettiş yağmaya başladı. Üstelik 2009 yılından bu yana olan evrakları incelemek için istiyorlar. Amaçlarının ne olduğunu biliyoruz. Belediyeleri çalışmaz hale getirmek ve yıpratmak istiyorlar. Seçim öncesi CHP'li belediyelerle uğraşarak AKP'li belediyelerin başta rant amaçlı imar uygulamaları ve yandaşları kayıran ihalelerini kapatmak ve gözleri CHP'ye çevirtmeyi amaçlıyorlar.” ifadelerini kullandı.

Müfettişlerin en çok üzerinde durduğu konunun özellikle ihalelerin belli kişilerde, mal ve hizmet alımlarının ise belli firmalarda yoğunlaşıp yoğunlaşmadığı oluyor. Bunlar arasında daha önce FETÖ'cülere ait olan şirketler varsa kamuoyuna FETÖ ile CHP'li belediyeler arasında bir bağlandı olduğu havası yaratılıp bu konuda raporlar hazırlanarak algı operasyonu yapılacağı düşünülüyor.İLGİLİ HABERLER