Bizi takip edin
Bizi takip edin
Güncel

"MEB okulları Hizbullah'a açıyor"19.2.2018 16:09:41
Hizbullah'ın siyasi kanadı Hüda-Par'a yakınlığıyla bilinen Peygamber Sevdalıları Platformu'na üye İkra Eğitim Sağlık Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda yaptığı sınav Meclis gündemine taşındı.

MEB Ensar Vakfı’ndan sonra şimdi de Hizbullah’ın okullara yerleşmesine yardım ediyor. Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Hizbullah'ın siyasi kanadı Hüda-Par'a yakınlığıyla bilinen Peygamber Sevdalıları Platformu'na üye İkra Eğitim Sağlık Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda yaptığı sınavı Meclis gündemine taşıdı. 

75 ilde yüzlerce okulda düzenlenen sınava 300 bin öğrencinin katıldığını belirten Nazlıaka, “MEB Ensar Vakfı’ndan sonra şimdi de Hizbullah’ın okullara yerleşmesine taşeronluk ediyor” diyerek olaya tepki gösterdi. 

Nazlıaka’nın konuya ilişkin açıklaması şu şekilde: 

“Milli Eğitim Bakanlığı basına yansıyan son haberle birlikte bir kez daha bilimsel ve laik eğitim sınavında sınıfta kalmıştır. Ensar Vakfı ile imzalanan protokol yetmemiş olacak ki bugün küçücük çocuklarımızın eğitim aldığı yuvalar Hizbullah’a açılıyor. Cihat propagandasının serbest, her türlü gerici öğretinin mubah sayıldığı bu eğitim sistemini reddediyoruz. Eğitim yuvaları kimsenin arka bahçesi değildir, hele ki çocuklarımızın çağ dışı öğretilere teslime edilmesi her açıdan sorunludur. Bu anlayışa boyun eğmeyeceğiz, geleceğimizi bu karanlığa teslim etmeyeceğiz

SINAVDA HAREM SELAMLIK UYGULAMASI

Platformun duyurusuna göre sınava İstanbul genelinde 32 bin, Mardin'de 14 bin, Adana'da 6 bin 500, Bitlis ve Ağrı'da 5 bin öğrenci katılmıştır. Üstelik sınav esnasında bir de haremlik selamlık uygulaması yapılmış!  Bu tablonun bizzat sorumlusu gerici örgütlenmenin okullarda cirit atmasına neden olan siyasi iktidardır. Küçücük çocukları cinsiyetine göre ayıran, bilimsel ve laik öğretilerden uzaklaştırma hedefi ile hareket eden her kurum ya da kuruluş derhal okullarımızdan atılmalıdır.”İLGİLİ HABERLER