Bizi takip edin
Bizi takip edin
Güncel

İstanbul'da metro istasyonunda korkunç kaza!



27.2.2018 19:10:09
İstanbul'da bu akşam İTÜ Metro İstasyonunda kötü bir kaza yaşandı. Akşam iş çıkışı evine gitmek isteyen bir kişi yürüyen merdivenlerin içine düştü.

İstanbul'da bu akşam İTÜ Metro İstasyonunda kötü bir kaza yaşandı. Akşam iş çıkışı evine gitmek isteyen bir kişi yürüyen merdivenlerin içine düştü.

İTÜ Ayazağa metro istasyonu girişinde yürüyen merdivenlerin aniden durup çalışması üzerine, merdivende bulunan bir kişi oluşan boşluğa düştü.

Kaza anında merdivende onlarca kişi bulunuyordu.

 

OLAY İŞ ÇIKIŞ SAATİNDE MEYDANA GELDİ

Olay, saat 17.30 sıralarında Sarıyer İTÜ Ayazağa Metro istasyonunun çıkışında bulunan yürüyen merdivenlerde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, akşam mesai saatinin bitimiyle evine gitmek için yoğunlaşan metronun yürüyen merdivenin bir kısmı içine göçtü. Yürüyen merdivenin üzerinde bulunan bir kişi içine düşerek sıkıştı. 

Olay yerine gelen İtfaiye ekipleri düşen kişiyi kurtarmak için itfaiye basamaklarını kesmeye başladı. Çalışmaların ardından kurtarılan isminin Mehmet Ali Eriç olduğu öğrenilen şahsın durumunun iyi olduğu belirtildi.

GÜVENLİK EKİPLERİ GÖRÜNTÜ ALINMASINI ENGELLEMEK İÇİN YOĞUN ÇABA HARCADI

Öte yandan metrodaki güvenlik görevlilerinin olaya ilişkin görüntü alınmasını engellemek için yoğun çaba sarf etmeleri dikkat çekti. Görevlilerin olay yerini paravanla çevrilerek ve uzman köpek eşliğinde görüntü alan vatandaşları engelledikleri gözlendi.

İBB'DEN AÇIKLAMA: TEHLİKE UYARI TABELASINI DİKKATE ALMAYAN VATANDAŞ YÜRÜYEN MERDİVENE BİNMİŞTİR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden (İBB) Maslak Ayazağa metro istasyonunda yürüyen merdivende yaşanan çökme sonrası yaralanan yolcuyla ilgili açıklama geldi.

Maslak Ayazağa metro istasyonunda yürüyen merdivende göçük meydana gelmiş, bir kişi basamakların içine düşerek yaralanmıştı. Yaşanan olayın ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden (İBB) yaralanan Mehmet Ali Erik'in sağlık durumuna ilişkin açıklama geldi. Yapılan açıklamada, “Maslak Ayazağa metro istasyonunda 17.30 sıralarında bakımı yapılan yürüyen merdivenin önündeki uyarı-koruma tehlike uyarı tabelasını dikkate alamayan bir vatandaş, yürüyen merdivene binmiştir. Bu sırada hizmet vermeyen ve bakımı yapılan merdivende tambur boşalması meydana gelmiş, basamaklar çökerek vatandaş merdiven altına düşmüştür. Kısa sürede olay yerine ulaşan itfaiye vatandaşı sıkıştığı yerden kurtarmıştır. Hastanede tedavi altına alınan yolcumuzun ortopedi uzmanı tarafından yapılan ilk muayenesinde sol kolunda kırık olduğu, diğer kolunda ve bacaklarında ezikler olduğu belirtilmiştir. Kesin bilgilerin tomografi sonuçlarından sonra söyleneceği belirtilmiştir” denildi.

İBB’DEN AÇIKLAMA GELDİ AMA…

Görgü tanıklarının ifadesine göre de olay öncesinde yürüyen merdivenin önünde herhangi bir uyarı tabelası olmadığı ileri sürüldü.





İLGİLİ HABERLER