Bizi takip edin
Bizi takip edin
Güncel

İstanbul'da havuz medyasına karşı #KapatGitsin buluşması25.5.2018 19:28:07
24 Haziran seçimleri öncesi televizyonların tek bir adayın propaganda aracına dönmesine karşı Birleşik Haziran Hareketi tarafından başlatılan #KapatGitsin kampanyası sürüyor. Kampanyanın İstanbul buluşması 26 Mayıs Cumartesi günü 15.00'da Beşiktaş Abbasağa Parkı'nda gerçekleştirilecek.

Havuz medyasının AKP-MHP propaganda aracına dönüşmesine ve muhalif partilere daha az süre vermesine, hatta hiç görmemesine karşı Birleşik Haziran Hareketi'nin #KapatGitsin adıyla başlattığı 'medyada tek sesliliğe karşı televizyonları kapatma' kampanyası İstanbul buluşmasıyla devam ediyor.

Çok sayıda milletvekili, sanatçı ve aydının da destek verdiği kampanya 18 Mayıs'tya başlamış ve oldukça ses getirmişti. Birleşik haziran Hareketi'nden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Göstermelik birkaç haber hariç cumhur ittifakının adayları dışındakilerin seslerini duymak imkansız. Referandumda bu ülkenin en az yarısının oy verdiği hayır seçeneği nasıl oyk sayıldıysa şimdi de tamam diyenlerin sesi kısılıyor. 

Öyleyse tamam! Biz bu ülkede üreten, düşünen, emeğiyle geçinen, vergisini ödeyen milyonlarız. Gücümüzün farkındayız. İktidardan rant kapma telaşı ile susturulmuş, havuza atlamış televizyonların patronlarına gücümüzü gosteriyoruz.

26 Mayıs Cumartesi akşamı saat 15.00'da Beşiktaş Abbasağa Parkı'nda #kapatgitsin demek için buluşuyoruz."

#kapatgitsin istanbul buluşması ile ilgili görsel sonucu

İLGİLİ HABERLER