Bizi takip edin
Bizi takip edin
Güncel

Devlet hastanesinde skandal! Hastayı ameliyathanede unuttular11.1.2019 18:48:14
Ameliyathaneye indirildikten sonra dört saat sedyede bekletilen Buğra Kihtir, 'Sen bugün unutuldun' denilerek evine gönderildi.

Aydınlık'ın haberine göre üç hafta önce böbrek taşı ameliyatı geçiren ve operasyon sonunda DJ Stent takılarak taburcu edilen Aydınlık çalışanı Buğra Kihtir, önceki gün stentin alınması için Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Üroloji Kliniğine gitti. Ameliyata hazır hale geldikten sonra saat 13.00 civarında ameliyathaneye indirilen Kihtir, 17.00'ye kadar sedye üzerinde bekletildi. Mesai bitimiyle birlikte ilgili birimin doktorları hastaneden çıkınca, Kihtir'in ameliyatı ortada kaldı. Kendisine açıklama yapan görevliler, "Sen bugün unutuldun" diyerek Kihtir'i Üroloji servisine geri çıkardı.

Yaşananlardan sonra Üroloji kliniğindeki nöbetçi doktor ile görüşen Kihtir, kendisine "Bugün git, yarın gel" denildiğini belirtti.

Yaşananları trajikomik olduğunu söyleyen Kihtir, "Söz konusu olay herhangi bir konu değil, sağlıkla ilgili bir durum. İnsanların hayatı bu kadar basite alınmamalı. Benim başıma gelen daha ciddi bir durumda olan bir hastanın başına gelse, bunu nasıl açıklayacaklar merak ediyorum" ifadelerini kullandı.İLGİLİ HABERLER