Bizi takip edin
Bizi takip edin
Güncel

TSK'dan Suriye'ye harekat sinyali25.7.2019 17:52:43
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanlarıyla karargahta Suriye ile ilgili toplantı yaptı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) komuta kademesi, ABD ile Suriye’nin kuzeyinde kurulması gündeme gelen ‘güvenlikli bölge’ konusunda yapılan heyetler arası görüşmelerin ardından Genelkurmay karargahında bir araya geldi. Akar ve komuta kademesinin, ABD heyeti ile yapılan görüşmeler ve Fırat’ın doğusundaki hedeflere yönelik olası harekatı görüştüğü belirtildi.

Toplantıya Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ile Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz katıldı. Bakan Akar, “Bütün görüşlerimizi, tekliflerimizi gelen heyete ilettik. Bunları inceleyip cevaplarını derhal vermelerini bekliyoruz. Bir gecikmeye tahammülümüz olmadığını, gerekirse inisiyatifimizi kullanacağımızı ABD’li heyete bir defa daha vurguladık” dedi. İLGİLİ HABERLER