Bizi takip edin
Bizi takip edin
Güncel

CEMAATÇİ POLİS TANKTAN ÇIKTI16.07.2016 16:24:03
İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde 3 yıl önce, Güvenlik Şube Müdürü olarak görev yapan, 17/25 Aralık sürecinin ardından meslekten ihraç edilen Mithat Aynacı’nın bir tank içerisinde gözaltına alındı.

Darbe girişiminde gözaltına alınanlar arasında eski İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürü Mithat Aynacı'nın da bulunduğu öğrenildi. Aynacı'nın Vatan Caddesi'ndeki bir tank içerisinde gözaltına alındığı belirtildi. Üzerinde resmi polis üniformasıyla yakalanan Mithat Aynacı'nın, Emniyeti ele geçirmek isteyen kalkışmacı askerler arasında olduğu öğrenildi. Gözaltına alınan Aynacı Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne götürüldü.

Eski Güvenlik Şube Müdürü Mithat Aynacı, 17- 25 Aralık Operasyonu sonrası sağlık sorunları gerekçesiyle görevinden istifa etti. Gebze İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne getirilen Aynacı, paralel yapı üyesi olduğu gerekçesiyle, önce açığa alındı, daha sonra ise istifa etti. Mahkemeye açtığı davayla mesleğe dönen Aynacı'ya görev verilmemişti.İLGİLİ HABERLER