Bizi takip edin
Bizi takip edin
Güncel

Her kim ki Alevilere yönelik kışkırtıcılık yapıyorsa...5.01.2017 06:37:21
Her kim ki... Alevilere yönelik kışkırtıcılık yapıyorsa, ayrımcılık yapıyorsa... Bilin ki o kişi vatan hainidir.

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, "Vatan hainlerini tanıma kılavuzu" başlıklı yazısında Reina saldırısı sonrası yapılan tartışmaları hatırlattı "Her kim ki... Hangi gerekçeye yaslanırsa yaslansın leblebi çekirdek der gibi “İçsavaş” diyorsa... Bilin ki o kişi vatan hainidir" dedi...

Hakan'ın yazısı şöyle: 


Her kim ki... Alevilere yönelik kışkırtıcılık yapıyorsa, ayrımcılık yapıyorsa... Bilin ki o kişi vatan hainidir.

Her kim ki... “Şu düşman, bu düşman, o düşman” diyerek toplumun en az yarısını şeytanlaştırıyorsa... Bilin ki o kişi vatan hainidir.

Her kim ki... Herhangi bir terör olayı karşısında kurbanların kimliğine ve meşrebine bakarak tavır alıyorsa... Bilin ki o kişi vatan hainidir.

Her kim ki... Kutuplaştırıyor, bölüyor, parçalıyor, karşıtlık çıkarıyor, nefret tohumları ekiyorsa... Bilin ki o kişi vatan hainidir.

Her kim ki... Hukukun, adaletin vermesi gerektiği cezayı kendi elleriyle vermeye kalkışıyorsa... Bilin ki o kişi vatan hainidir.

Her kim ki... Yaşam tarzı farklılığından dolayı karşısındakini aşağılıyor, ötekileştiriyor ve yargılıyorsa... Bilin ki o kişi vatan hainidir.

Her kim ki... Teröre, şiddete, katliama, bombaya, cinayete falan en küçük bir meşruiyet sağlıyorsa... Bilin ki o kişi vatan hainidir.

 İLGİLİ HABERLER