Bizi takip edin
Bizi takip edin
Güncel

Korkunç tespit: İstanbul'da 300 bin bina yıkılacak15.1.2017 07:10:28
Mimar/Kent Bilimci Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp olası bir afet durumunda İstanbul'da 300 bin binanın yıkılacağını ifade etti.

CNN Türk'te Hakan Çelik ile Hafta Sonu, İstanbul başta olmak üzere, şehirlerin ne kadar güvenli olduğunu ve depreme ne kadar hazır olduğunu masaya yatırdı.

Gazeteci yazar Mahmut Övür ve Mimar / Kent Bilimci Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp’in konuk olduğu programda, özellikle deprem konusunda önemli noktalara dikkat çekildi.

‘Olası bir afette 300 bin yapı yerle bir olacak’

Türkiye’nin kentleşme ve inşaat konusunda çok geride kaldığına değinen Ahmet Vefik Alp, olası bir depremde sadece İstanbul’da 100 bin kişinin hayatını kaybedeceğini, 300 bin yapının yerle bir olacağını söyledi.

Afet toplanma alanlarının da doldurulduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Alp, olası bir deprem sonrasında hayatta kalanların da çok büyük sorunlar yaşayacağını açıkladı.

Kent Bilimi ve Mimarlık konusunda Türkiye’deki uzmanlardan biri olan Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp, MHP’den iki kez olmak üzere, DYP ve DSP’den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına dört kez aday olmuştu.İLGİLİ HABERLER