Bizi takip edin
Bizi takip edin
Güncel

TGB'den Meclis önünde yeni anayasa eylemi16.1.2017 15:19:00
Türkiye Gençlik Birliği üyeleri, yeni Anayasa çalışmalarına Meclis önünden tepki gösterdiler. TGB’liler, ‘Teröre karşı birliğe evet, başkanlığa hayır’ mesajını verdiler.

Türkiye Gençlik Birliği(TGB) üyeleri, anayasa tartışmalarını Türkiye Büyük Millet Meclisi önünde protesto etti. TBMM önünde buluşan TGB’liler, tişört ve atkılarla ‘Teröre Karşı Birliğe Evet, Başkanlığa Hayır’ yazdı. TGB Genel Başkanı Çağdaş Cengiz, meclis önündeki açıklamasında başkanlık sisteminin milletin birliğini bozacağını belirterek, ‘‘Türkiye Gençlik Birliği olarak TBMM önünden milletvekillerimize sesleniyoruz.

Türkiye, Amerikancı teröre karşı birleşmişken bu birliği bozmayalım. Millet, meclisten teröre karşı ve ekonomik krize karşı çözüm bekliyor. Ama şu an içeride bu birliği bozacak bir tasarı tartışılıyor. Başkanlık sistemini getirecek olan, meclisi etkisiz ve yetkisiz kılacak olan bu anayasa tasarısını Türk gençliği kabul etmiyor. Milletvekilleri bu tasarıyı kabul etse de millet kabul etmeyecek. Atatürk gençliği kabul etmeyecek. Teröre karşı birliğe evet, başkanlık sistemine hayır’’ dedi.İLGİLİ HABERLER