Bizi takip edin
Bizi takip edin
Güncel

O asker şehit oldu...21.1.2017 07:56:31
Şehit Piyade Uzman Çavuş Selim Topal, yılbaşı gecesi Başbakan Yıldırım ile Gaziantep’te Geri Gönderme Merkezi’nde aynı karavanadan akşam yemeği yiyen askerlerden biriydi.

El Bab’ın kuzeydoğusunda bulunan Suflaniyah bölgesinde DEAŞ’ın bombalı araçla saldırısı sonucu 5 asker şehit oldu. TSK dün sabah yaptığı açıklamada, Türk ve koalisyon savaş uçaklarının hava harekâtları sonucu Suflaniyah’ta kontrolün sağlandığını duyurdu. Adından burada küçük bir barınma yeri kuruldu.

BOMBALI ARAÇLA SALDIRI
DEAŞ dün saat 13.40’dabarınma yerine bombalı araçla saldırı düzenledi. Barınma yerinde nöbet tutan askerler DEAŞ’a ait olduğunu değerlendirdikleri aracın geldiğini fark edince hemen makineli tüfeklerle karşılık vermeye başladılar. Araç son sürat barınma yerine doğru gelirken demir bariyeri aşamadı. Çatışma sürerken bir DEAŞ’lı terörist aracı patlattı. Bu patlamanın etkisiyle demir bariyerin yakınında bulunan 5 asker şehit düştü, arkadaki 9 asker ise yaralandı. Ankara’ya gelen ilk raporda, patlama öncesi çıkan çatışmada 6-7 DEAŞ’lının öldürüldüğü bilgisi yer aldı. Askeri kaynaklar, Türkiye’ye getirilen yaralı askerlerin sağlık durumunun iyi olduğunu bildirdi. Saldırıdan sonra TSK ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) güçlerinin bir kısmının tedbir amaçlı olarak bölgeden çekildiği öğrenildi.

BAŞBAKAN İLE KARAVANA
Şehit Piyade Uzman Çavuş Selim Topal, yılbaşı gecesi Başbakan Yıldırım ile Gaziantep’te Geri Gönderme Merkezi’nde aynı karavanadan akşam yemeği yiyen askerlerden biriydi. Şehit Piyade Uzman Onbaşı Ramazan Taşkın (24), Samsun Çarşambalıydı. Şehit Piyade Uzman Çavuş Bahattin Bakır (28) altı gün önce Zonguldak Devrek’teki evindeydi. Piyade Uzman Onbaşı Mete Can’ın (25) Hatay Dörtyol’da 2 ay önce evlendi. Piyade Uzman Çavuş Emre Doruk’un Giresunluydu. 

OYUNCU GAMZE ÖZÇELİK'TEN DUYGUSAL MESAJ

Şehit olan 5 askerden Piyade Uzman Çavuş Selim Topal, oyuncu Gamze Özçelik'in yakın arkadaşı çıktı.

Selim Topal'ın fotoğrafını Instagram sayfasında paylaşan Özçelik, duygusal bir de yazı kaleme aldı.

"Lütfen gerçek olmasın.. Daha geçen gün konuştuk seninle... Şehit olan, gazi olan arkadaşların için ağlıyordun, mazlumlara üzülüyor, savaş altında yoklukla savrulan çocuklar için dertleniyordun. Yazıyorum şimdi sana 'iyi misin' diyorum; cevap alamıyorum. 'İyi misin' lütfen yazsana?... Dostum oldun sen benim. Hayri de seninle miydi? Söylesen ya! Hep düşünürdüm 'sen şehit olsan ne yaparım' diye. Gönlü güzel, yüzü güzel insan. 'Umut olmak için oralardayız' diyordun hep... Sizde ki nasıl bir vefa? İki günde iki gönüldaşımı kaybettim... Neden böyle oluyor söylesen ya? Neden sizleri yolcu bile edemediğim, uzakta olduğum zamanlar da gidiyorsunuz biri bana açıklasa ya? Allah'ım ailesine sabır ver... Allah'ım... Ahh..."

İLGİLİ HABERLER