Bizi takip edin
Bizi takip edin
Güncel

'Hayır' demeye devam edeceğiz20.2.2017 11:50:24
Müjdat Gezen, Sanat Merkezine dün gece yapılan saldırıyla ilgili Ulusal Kanal'a açıklama yaptı

Türkiye'nin en üretken sanat kurumlarından biri olan Müjdat Gezen Sanat Merkezi, kimliği henüz tespit edilemeyen kişi/kişilerce yakılmak istendi.

İŞTE O ANLAR 

MÜJDAT GEZEN: BÖYLE ŞEYLERLE KORKMAYIZ 'HAYIR' DEMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Ulusal Kanal'dan Gökhan Çelik'e konuşan Müjdat Gezen, "Görüntülerde çember sakallı biri vardı. Zannediyorum kısa sürede hallederler. Böyle şeylerle korkmayız, 'Hayır' demeye devam edeceğiz. Bir gün topyekün yargılanacaklar" dedi.

Gezen, "Burhan Kuzu ve Akit gazetesi bizi hedef gösteriyordu" hatırlatmasında bulundu.

KILIÇDAROĞLU AÇIKLAMA YAPTI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kadıköy’deki Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nin kundaklanmasıyla ilgili açıklama yaparak, "Bu çirkin saldırıyı kınıyor, tüm sanatseverlere geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum" dedi. CHP lideri Kılıçdaroğlu, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden yayımladığı mesajında, Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nin kundaklanmasını kınayarak, "Müjdat Gezen Sanat Merkezi dün gece kundaklandı. Bu çirkin saldırıyı kınıyor, tüm sanatseverlere geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum" açıklamasında bulundu.

Kılıçdaroğlu daha sonra tiyatro sanatçısı ve eğitimci Müjdat Gezen’i telefonla aradı. Kılıçdaroğlu, Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ne yönelik saldırı hakkında Gezen’den bilgi aldı. CHP lideri telefon görüşmesinde Müjdat Gezen’e, sanat merkezi öğrencilerine ve çalışanlarına geçmiş olsun dileklerini iletti.

BAŞSAVCILIK'TAN AÇIKLAMA

Kadıköy'deki Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nin kundaklanmasıyla ilgili Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından açıklama yapıldı.

"GENİŞ KAPSAMLI SORUŞTURMA BAŞLATILMIŞTIR"

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Medya İletişim Bürosu'nca yapılan yazılı açıklamada, "20.02.2017 tarihinde saat 01.30 sıralarında Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde kimliği belirsiz bir şahıs tarafından yanıcı madde dökülmek suretiyle çıkarılan yangın sonucunda olaya anında müdahale edilerek yangın daha fazla büyümeden kontrol altına alındığı ve binada maddi hasarın meydana geldiği tespit edildi" denildi.

Açıklamada, "Olay yerinden elde edilen kamera görüntülerindeki failin kimlik tespiti ile yakalanmasına yönelik başsavcılığımızca güvenlik güçlerine gerekli talimatlar verilmiş ve geniş kapsamlı soruşturma başlatılmıştır" ifadeleri yeraldı.

İLGİLİ HABERLER