Bizi takip edin
Bizi takip edin
Güncel

PKK'ya karşı son yılların en büyük operasyonu6.3.2017 08:35:44
Diyarbakır'da dün düzenlenen geniş çaplı operasyondan çarpıcı görüntüler paylaşıldı. Diyarbakır'ın Lice ilçesinde yaklaşık 18 mahallede sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Ardından 4 tabur, 17 helikopter ile geniş çaplı operasyon başlatıldı

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik büyük operasyon başlatıldı.

Lice ilçesinin 18 mahallesinde sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti. Yasağın ardından PKK'lı teröristlere büyük operasyon gerçekleştirildi. Etkisiz hale getirilen teröristlerin yanı sıra bir çok sığınak, barınak ve depo ortaya çıkarıldı

Lice'nin dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen teröristleri ve işbirlikçilerini etkisiz hale getirmek, sığınak, barınak, depo alanlarını ve uçaksavar mevzilerini tahrip etmek amacıyla "Bayrak-41 Şehit Jandarma Astsubay Tolga Topçuoğlu" operasyonu düzenlendi.

Son dakika: PKKya büyük operasyon.. Gizli sığınak ve barınak bulundu

4 TABUR, 17 HELİKOPTERLE İNDİRİLDİ

Valilikçe, Lice'ye bağlı Örtülü, Tuzla, Hedik, Kıralan,Yamaçlı, Dernek, Saydamlı, Bayırlı Yalımlı, Akçabudak, Kılıçlı, Ulucak, Yorulmaz, Baharlar, Yaprak, Yünlüce, Güldiken ve Üçdamlar mahallerinde vatandaşın zarar görmemesi amacıyla bugün saat 07.00'de ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından günlerdir hazırlıkları yapılan harekata katılan 4 tabur, birliklerinden 17 helikopterle söz konusu bölgedeki dağlık alana indirildi.

ETKİSİZ HALE GETİRİLEN TERÖRİSTLER VAR

Bir metreyi aşkın karın bulunduğu dağlık alanda başarıyla yürütülen operasyonda, güvenlik güçleri ile PKK'lı teröristler arasında yer yer sıcak temas sağlandı.  Operasyonda etkisiz hale getirilen teröristlerin bulunduğu öğrenildi.


Son dakika: PKKya büyük operasyon.. Gizli sığınak ve barınak bulundu

 

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Diyarbakır Valiliği, Lice ilçesinde başlatılan ve son yılların en büyüğü olarak ifade edilen operasyona 7 bin jandarma, 600 Özel Harekat polisi ve 559 geçiçi köy korucusun iştirak ettiğini bildirdi. Ayrıca operasyonda 33 kopra, 35 kirpi, 16 ejder ve Land Rover tipi araçların kullanıldığını belirtildi.

Son dakika: PKKya büyük operasyon.. Gizli sığınak ve barınak bulunduİLGİLİ HABERLER