Bizi takip edin
Bizi takip edin
Güncel

Ümit Özdağ ve Yusuf Halaçoğlu'na saldırı8.3.2017 17:14:21
MHP Genel Başkan Adayları Ümit Özdağ ve Yusuf Halaçoğlu Mersin'de saldırıya uğradı.

Bağımsız milletvekili Ümit Özdağ ile MHP milletvekili Yusuf Halaçoğlu Mersin' in Silifke ilçesindeki bir düğün salonunda konuşma yapmak üzere bekledikleri sırada salona giren yaklaşık 100 kişilik ülkücü grup tarafından protesto edildiler. "Bu hareketin lideri Devlet Bahçeli'dir" diye slogan atan grup salondaki masalar ile kürsüyü devirdi. Çıkan kargaşa sırasında hareketli anlar yaşanırken Özdağ ve Halaçoğlu salondan çıkarıldı.

YUSUF HALAÇOĞLU: BİZ BİR KİŞİNİN İKTİDARI İÇİN YOLA ÇIKMADIK

Saldırıya uğrayan isimlerden Yusuf Halaçoğlu yaptığı açıklamada "Bizim böyle hareketlerle yılacağımızı sanıyorlarsa yanılıyorlar. Biz bir kişinin iktidarı için yola çıkmadık. Türkiye Cumhuriyeti'nin parlementer sistemi ve değerlerinin devamı için yola çıktık" dedi.

Halaçoğlu "Bu Anayasa'yı savunmak suç mu" diye sordu ve "Bu Anayasa'yı korumak için namusumuz ve şerefimiz üzerine yemin ettik" ifadelerini kullandı.

ÜMİT ÖZDAĞ: BAHÇELİ'NİN DÜNKÜ EMRİNİN SONUCUDUR. AKACAK HER DAMLA KANDAN O SORUMLUDUR

Ümit Özdağ da yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "Bana 2005'te de Silifki'de saldırmışlardı. Polis havaya ateş açınca dağıldılar. Ancak bu saldırıda polisin açık ihmali olduğunu düşünüyorum. Çünkü tek bir merdiven vardı, orayı açık bıraktılar. Kaçacağımızı düşünüyorlardı ama oturduk. Polis bizi korumak zorunda kaldı."

Özdağ saldırıyla ilgili "Bu, Bahçeli'nin dünkü emrinin sonucudur. Akacak her damla kandan o sorumludur" dedi.

DEVLET BAHÇELİ NE DEMİŞTİ?

Geçen hafta Devlet Bahçeli'ye muhalif olan isim Sinan Oğan'a da saldırı gerçekleşmişti. Oğan'a ilişkin saldırıyla ilgili soruya Devlet Bahçeli, "Ülkücü hiçbir şeyi yarım bırakmaz, anlaşıldı mı?” diye karşılık vermişti.İLGİLİ HABERLER