Bizi takip edin
Bizi takip edin
Güncel

Fethullah Gülen'in kardeşi mahkemede ağladı1.6.2017 00:15:21
İzmir'de "FETÖ" soruşturması kapsamında tutuklu bulunan Fethullah Gülen'in kardeşi Kutbettin Gülen, ilk kez hâkim karşısına çıktı.

İzmir 14'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ilk duruşmaya, 15 yıl hapis cezası istemiyle tutuklu yargılanan Kutbettin Gülen ve avukatı katıldı.

cnnturk.com'da yer alan habere göre, Kutbettin Gülen bel fıtığı rahatsızlığı olduğu için oturarak savunma yaptı, hakkında suçlamaları kabul etmediğini belirterek, kendisinin sadece matbaa işiyle uğraştığını ve tanık beyanlarının iftira olduğunu söyledi.

Ağlayarak ifade veren ve çok sayıda sağlık sorunu olduğunu belirten Kutbettin Gülen, "Kim polise, jandarmaya halka ateş açtıysa Allah belasını versin. Ben matbaada kendi halimde çalışırdım" dedi.

Emekli olduktan sonra Kaynak Holding'e bağlı Çağlayan Matbaası'nda 'danışman' olarak çalıştığını söyleyen Gülen, kendisi hakkında ifade veren tanıkları tanımadığını ileri sürdü. 

Gülen, tanıklardan bir tek Nurettin Veren'i televizyonda gördüğünü ve kendisinin bir kere matbaaya geldiğini belirterek, matbaanın birinci katında sohbet toplantıları düzenlendiği iddialarını reddetti. 

Ağabeyi Fetullah Gülen'i 3-4 sene önce anjiyo olduğunda ziyaret ettiğini ifade eden Gülen, "Terörü lanetliyorum. Nerede terör örgütü varsa onu lanetliyorum. Her türlüsünü. Çok rahatsızım. Merhamet istemiyorum. Adalet istiyorum. Sağlığım iyi değildir. Cezaevi koşullarında hayatım tehlikede" dedi. 

Tanık Hüseyin Uğur Sarıçiçek, 39 yıl cemaat içerisinde kaldığını ve herkesin Kutbettin Gülen'i tanıdığını belirterek, "Kutbettin Gülen yukarıda bir insandı. Onun üstüne laf söyleyecek yoktu" dedi.

Sanık avukatı ise müvekkilinin soyisimden dolayı tutuklu olduğunu belirterek, "Müvekkilim gözaltına alındıktan sonra sağlık sorunları artmıştır. Dokuz tane rahatsızlığı bulunmaktadır. Müvekkilin sağlık durumu cezaevi şartlarında kötüleşmektedir. Tam teşekküllü bir hastaneye sevkini talep ediyoruz" dedi. 

Mahkeme heyeti Kutbettin Gülen'in tutukluluk halinin devamına, dinlenmeyen tanıkların dinlenilmesine, eksik evrakların tamamlanmasına karar vererek duruşmayı erteledi.İLGİLİ HABERLER