Bizi takip edin
Bizi takip edin
Güncel

İftarda bu kitabı dağıttılar... 'Başkana karşı gelen Allah'a ihanet eder'11.6.2017 10:28:50
Adalet Bakanı Bozdağ'ın katıldığı iftar programında dağıtılan kitapta, 'bir başkası çıkarak yönetimi ele geçirmeye çalışırsa hemen boynunu vurun' ifadesi var.

Aydınlık'ın haberine göre Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Hukukçular Derneği'nin Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlediği 47. Geleneksel İftar Programı'na katıldı. 2017 iftar programı hediyesi olarak Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın avukatlarından Prof. Dr. Ahmet Özel’in ‘Yönetici Peygamber Hz. Muhammed’ adlı kitabı dağıtıldı. Kitapta, 'devlet başkanına karşı gelmenin peygambere karşı gelmek anlamına geleceği' şeklinde ifadeler yer alması dikkat çekti.
Bin kişilik iftara Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın yanısıra AKP İstanbul milletvekili Burhan Kuzu, Hukukçular Derneği Genel Başkanı Cavit Tatlı ve çok sayıda davetli katıldı. Etkinlik kapsamında, Cumhurbaşkanı Tayip Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan’ın avukatlarından olan ve Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapan Prof. Dr. Ahmet Özel’in "Yönetici Peygamber Hz. Muhammed" adlı kitabı iftar masalarına dağıtıldı.

'YÖNETİMİ ELE GEÇİRMEYE ÇALIŞANIN BOYNUNU VURUN'

Haziran 2017’de ikinci basımı yapılan, çeşitli hadis kitaplarından alıntılara yer verilen kitabın 62. ve 63. sayfasında, şu ifadeler dikkat çekti: “Kim bağlılık sözü verdiği devlet başkanına karşı sebepsiz yere itaatsizlik ederse kıyamet günü Allah Teala’nın huzuruna tutunacağı hiçbir gerekçesi bulunmadan çıkar. Devlet başkanına bağlılık sözü (beyat) vermeden ölen kimse Cahiliye devrinde ölmüş gibi olur. (...) Bir kimse devlet başkanına beyat eder, elini tutup kendisine samimiyetle bağlanırsa elinden geldiğince ona itaat etmelidir. Bu arada bir başkası çıkarak yönetimi ele geçirmeye çalışırsa hemen boynunu vurun ve Allah Resulü buyurdu: Bana itaat eden Allah’a ihanet etmiş, bana karşı gelen Allah’a karşı gelmiş olur. Devlet başkanına itaat eden bana itaat etmiş, devlet başkanına karşı gelen bana karşı gelmiş gibi olur.”

'HERŞEYİ İNKAR EDİYORLAR'

İftar yemeğinin ardından bir konuşma yapan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, darbe teşebbüsüyle ilgili davaların da devam ettiğine değinerek terör örgütü elebaşının talimatıyla, örgüt mensuplarının ağız birliği ile herşeyi inkar ettiğini söyledi ve şunları ekledi: “Bunlar suç üstü yakalandıkları halde adam gibi çıkıp, 'biz yaptık ama beceremedik, becerseydik böyle olmazdı' deme cesaretini bile ortaya koyamıyorlar. Neden? Takiye esas. Darbe yaparken kendilerini gizleme gayreti duymayanlar, darbeden sonra kendilerini gizlemek için büyük bir gayretin, büyük bir çabanın içerisindeler."

‘AVUKATLIĞA GEÇİŞ SINAVINDA DEĞİŞİKLİK’

Son olarak avukatlarla ilgili bir kaç hususa değinmek istediğini belirten Adalet Bakanı, eylül ya da en geç ekim ayında avukatlık kanununda değişiklik öngeren bir kanun tasarısını Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunacağını bildirerek, sözlerini şu şekilde bitirdi: “Hakimlik, savcılık ve avukatlık için ayrı ayrı sınav yapmayacağız herkes aynı sınava girecek. Bu sınavdan başarılı olanlar hakim,savcı olmak istediğinde mülakattan geçip hakim, savcı olacaklar diğer başarılı olanlar da avukatlık mesleği için staja başlayacaklar. Tabi stajyer olan avukat adaylarıyla ilgili önemli iyileştirmeler yapacağız.”İLGİLİ HABERLER