Bizi takip edin
Bizi takip edin
Güncel

Alperenler tehdit etti, İstanbul Valiliği yasakladı24.06.2017 12:05:28
Geçtiğimiz hafta Alperen Ocakları'nın açıkça tehdit ettiği LGBTİ üyelerinin düzenleyeceği Onur Yürüyüşü, İstanbul Valiliği tarafından yasaklandı


Valiliğin internet sitesinden yapılan açıklamada, meydanın ve çevresinin, ilan edilen toplantı ve gösteri yürüyüşü alanları arasında bulunmadığı belirtildi.

Kendilerine 2911 sayılı kanun hükümleri uyarınca usulüne uygun bir başvuru yapılmadığını da aktaran valilik, şunları kaydetti: “Bu arada yine sosyal medya platformlarında bu çağrıya karşı toplumun farklı kesimlerinden çok ciddi tepki gösterildiği görülmektedir. Valiliğimizce yapılan değerlendirme sonucunda, düzenlenmek istenen yürüyüşün başta katılımcılar olmak üzere vatandaşlarımızın ve gezi amacıyla bölgede bulunacak olan turistlerin güvenliği ve kamu düzeni gözetilerek anılan gün ve öncesi ve sonrasında toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenlenmesine izin verilmeyecektir.”

İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası bu yıl 19-25 Haziran tarihleri arasında. Haftanın kapanışının ise 25 Haziran’da İstiklal Caddesi’nde saat 17.00’deki ‘onur yürüyüşü’yle yapılması planlanıyordı.

NE OLMUŞTU?

Geçtiğimiz hafta KRT'de Çağlar Cilara'nın stüdyo konuğu olan Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican 25 Haziran'da Taksim'de düzenlenecek olan LGBTİ Onur Yürüyüşü’nü yine tehdit etmişti.

“DEVLET MÜSAADE EDERSE BİZ MÜSAADE ETMEYECEĞİZ”

"Biz hiçbir şekilde ne olursa olsun yürütmeyeceğiz. Türk milletine sesleniyorum, bu yapılar çok tehlikeli yapılar. Bu ahlaksızlığı bizim önlememiz lazım, çok ciddi manada yayılacak. Devlet eğer müsaade ederse biz müsaade etmeyeceğiz, biz yürütmeyeceğiz. Onlar hangi bölgede yürüyecekse gideriz o bölgeye o caddeyi kapatırız onlar gelemez zaten oraya. Biz hiçbir şekilde yürütmeyiz. İstesek 200 bin kişi de buluruz."

İLGİLİ HABERLER