Bizi takip edin
Bizi takip edin
Güncel

Yüzbinlerce kişi Şehitler Köprüsü’nde!15.07.2017 21:21:00
15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümünde Şehitler Köprüsü'nde düzenlenecek etkinlik için binlerce kişi yollara döküldü.


15 Temmuz Demokrasi ve Milli birlik günü etkinliklerine katılmak isteyen vatandaşalar, 15 Temmuz Şehitler Köprsü’ne doğru yola çıkmaya başladı. Köprüye gitmek için bazı vatandaşlar karayolu taşıtlarını tercih ederken bazıları da deniz yolunu tercih etti. Kalabalığın Anadolu Yakası’ndaki kolu Altunizade’ye ulaşırken, Avrupa Yakası’ndan geçişler sürüyor.

temmuz1
 

ÜNLÜ İSİMLER DE KÖPRÜ’DE

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde yüz binlerce kişinin akın ettiği anma programına ünlü sanatçılar araç konvoyuyla geldi.

Aralarında Orhan Gencebay, Yavuz Bingöl, Gülben Ergen, Ivana Sert, Hakan Akkaya, Hasan Kaçar, Ali Şan'ın bulunduğu birçok ünlü isim anma programına geldi. Vatandaşlar, ünlü isimlere yoğun ilgi gösterdi.

ERDOĞAN GAZİ VE ŞEHİT YAKINLARIYLA GELDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Nakkaştepe’den yürüyerek törenin gerçekleşeceği 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile Nakkaştepe'den yürüyerek 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, eşi Esra Erdoğan Albayrak, ay yıldızlı tişört giyen torunları, gazi ve şehit yakınları da eşlik etti. Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan, beraberindekilerle birlikte 15 Temmuz Şehitler Anıtını da inceledi

basliksiz-1
 

“EN AĞIR CEZAYI ALACAKLAR”

Başbakan Yıldırım, Çengelköy’deki yürüyüş sırasında gazetecilere açıklamalarda bulundu. Başbakan şöyle dedi: Bu alçaklar hukuk içerisinde hak ettikleri cezayı alacaklar. Vatandaşlarımız, şehit ve gazi yakınlar müsterih olsun. Hukuk içinde hak ettikleri en ağır cezayı alacaklar. Hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bu bayrakları hiç kimse indiremeyecek, bu ezanları hiç kimse dindiremeyecek.”

BAŞBAKAN DA YÜRÜYÜŞTE

Başbakan Binali Yıldırım 15 Temmuz yürüyüşüne Çengelköy’den katıldı.

POLİS BARİKATINI AŞTILAR

15 Temmuz hain darbe girişimi anma etkinliklerine katılmak isteyen yüzlerce kişi, Zincirlikuyu'da polis bariyerlerini aşarak 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne yürüdü.

basliksiz-1
 

YÜRÜYÜŞ BAŞLADI

15 Temmuz darbe girişiminin birinci yılında gerçekleştirilecek 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni’ne katılmak amacıyla 3 farklı noktada toplananlar , 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne doğru “Milli Birlik Yürüyüşü”nü başlattı.

darer
 

Köprüdeki törene katılmak amacıyla Kısıklı Meydanı, Çengelköy ve Altunizade’de bir araya gelenler, ellerinde Türk bayrakları taşıyarak saat 18.30 sıralarında yürüyüşe başladı. Ellerinde Türk bayrağı ile 15 Temmuz şehitlerinin fotoğraflarının bulunduğu dövizler taşıyanlar , çeşitli sloganlar atıyor. Alana kurulan platformdaki dev ekrandan da şehitlerin fotoğrafları yansıtılıyor

On binlerce kişi de 15 Temmuz Şehitler Köprüsü girişinde, anıtın yapıldığı bölgenin önündeki tören alanı ve çevresine ulaşmış durumda. Altunizade’ye doğru Anadolu yakası semtlerinden gruplar yürüyüşünü sürdürüyor.

temmuz2
 

KÖPRÜYE GİTMELERİNE İZİN VERİLMEDİ

15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne yürümek için Zincirlikuyu'da bir araya gelen kalabalığın köprüye gitmesine izin verilmedi.

temmuz3
 

Hain darbe girişiminin yıl dönümünde, anma etkinlikleri kapsamında Avrupa yakasından Anadolu yakasına yürümek isteyen kalabalık bir grup, ellerindeki Türk bayrakları ile Zincirlikuyu'da bir araya geldi. Buradan köprüye yürümek isteyen kalabalığa, polis ekipleri izin vermedi.

temmuz4

Polisin izin vermemesi üzerine kalabalık grup geri dönerken ekiplerin ilerleyen saatlerde yürüyüşe izin vereceği kaydedildi. Polisin köprü girişinde aldığı önlemler devam ediyor.

Bu arada tören alanına girişler başladı. Ellerinde Türk bayraklarıyla bir grup koşarak tören alanına girdi. Bazı katılımcıların yanlarında temsili idam ipleri getirdikleri görüldü.İLGİLİ HABERLER