Bizi takip edin
Bizi takip edin
Güncel

'Yüreğimizi kin ve öfke ile doldurmadık'29.7.2017 08:46:19
Tutuklu olarak yargılanan Cumhuriyet gazetesinin 7 çalışanı, mahkeme kararı sonrasında tahliye edildi. Tutuklu olan arkadaşları nedeniyle mutlu olamadığını söyleyen karikatürist Musa Kart, "Diliyorum ve umuyorum ki 4 arkadaşımızı da Silivri'den alacağız. En güzel fotoğrafı hep birlikte oluşturacağız" dedi.

Haklarında tahliye kararı verilen Cumhuriyet gazetesi çalışanı 7 kişi, tahliye edildi. Cumhuriyet çalışanlarını, Silivri Cezaevi önünde mesai arkadaşları, yakınları ve siyasi parti temsilcileri karşıladı.

‘YÜREĞİMİZİ KİNLE ÖFKEYLE DOLDURMADIK’

Cezaevinden çıktıktan sonra açıklama yapan karikatürist Musa Kart, “Haksız, hukuksuz ve mesnetsiz suçlamalardan 9 ay tutuklu kaldık. Sevdiklerimizden, yakınlarımızdan, eşimizden ayrı kaldık. Avukat arkadaşlarımız buna keyfi tutuklama diyor. Ama inanın bu süreç içerisinde yüreğimizi kinle ve öfke ile doldurmadık. Bu duygularla yaşayamazdık” dedi.

Cumhuriyet gazetesine yöneltilen “FETÖ ile ilişki” suçlamasının düştüğünü belirten Kart, “Savunmam da ifade ettim, bu iddianame düşmüştür. Eğer önyargısız bir denetim, bir çalışma, bir iddianame hazırlanmış olsaydı görülecekti ki başta FETÖ olmak üzere terör örgütlerini en sert şekilde eleştiren bir gazeteyi terör örgütleri ile irtibatlandırmak hayalin alacağı bir şey değildir” diye konuştu.

‘4 ARKADAŞIMIZI DA ALACAĞIZ, EN GÜZEL FOTOĞRAFI OLUŞTURACAĞIZ’

Tahliye sırasında sevinçli olacağını düşündüğünü aktaran Musa Kart, “Bugün çok sevinçli olduğumu söyleyemiyorum. Ne yazık ki 4 arkadaşımız hala Silivri Cezaevi’nde yatmakta. Gazetecilerin cezaevinde gösteren bir fotoğraf bu ülkeye yakıştıramıyorum. Diliyorum ve umuyorum ki 4 arkadaşımızı da Silivri’den alacağız. En güzel fotoğrafı hep birlikte oluşturacağız” ifadelerini kullandı. İLGİLİ HABERLER