Bizi takip edin
Bizi takip edin
Güncel

Berberler tepki olarak 'Amerikan' tıraş modelini yasakladı11.10.2017 19:08:15
ABD ve Türkiye’nin karşılıklı olarak vize başvurularını askıya almasının ardından, Samsun’daki berberler tepki olarak 'Amerikan' tıraş modelini yasakladı.

ABD ve Türkiye’nin karşılıklı olarak vize başvurularını süresiz askıya almasının ardından, Samsun’daki berberler tepki olarak "Amerikan" diye adlandırılan tıraş modelini yasakladı.

Samsun'da bazı berberlerin camlarına da, “Bu berberde Amerikan tıraşı yapılmamaktadır” yazısı asıldı.

 Samsun Berberler Odası Başkanı Zabit Pilan, “Amerika’nın ülkemiz üzerine uyguladığı politikalar oldukça yanlıştır.Biz berberler olarak ülkemize sahip çıkmak adına berberlerimize Amerikan tıraşını yasakladık. Artık Samsun’da hiçbir berber Amerikan tıraşı yapmayacak. Şimdi odama kayıtlı bütün berber arkadaşlarımı arayarak gereken talimatı verdim. Artık kendi geleneklerimize, kendi örf ve adetlerimize uygun tıraş stilleri yapılacaktır. Amerikan tıraşı değil bundan sonra Türk tıraşı yapılacak” dedi.

Berberler Odası tarafından alınan bu karara memnun olan berber esnafı da, “Artık dükkanlarımızda Amerikan tıraşını yasakladık. Müşterilerimizden ricamız bu tıraş stilini bizden istememeleridir. Artık Türk tıraşı devri başlamıştır” diye konuştu.İLGİLİ HABERLER