Bizi takip edin
Bizi takip edin
Güncel

Sınava gelen genci 'birine benzetip' öldürdü!26.10.2017 14:08:55
Astsubay okulu sınavına girmek için Ankara’ya gelen 20 yaşındaki Emre Yapıcı 16 yaşından küçük A.Ö. tarafından öldürdü. A.Ö., “Husumet yaşadığım birisine benzettim, onun için kurşunladım” dedi.

 Sivas’ta oturan Emre Yapıcı, astsubay sınavına girmek için önceki gün Ankara’ya geldi. Gece 04.00 sıralarında Altındağ’daki akrabalarının yanına gitmek isteyen Yapıcı, silahlı saldırıya uğradı. İkisi vücuduna, üç kurşun ise arabasına isabet eden Yapıcı kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Hürriyet gazetesinden Fevzi Kızılkoyun’un haberine göre, çevredeki güvenlik kameralarının incelenmesinin ardından olay yerinden kaçarak işyerine saklanan bir kişi tespit edildi. Yüz tanıma sistemiyle kimliği belirlenen saldırganın 16 yaşından küçük A.Ö. olduğu tespit edildi. Yapılan baskında A.Ö. suç aleti silahı ile birlikte gözaltına alındı. Çocuk şubesinde sorgulanan A.Ö., daha sonra çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

A.Ö. ifadesinde ise öldürdüğü kişiye, daha önce aralarında husumet olduğu birine benzettiği için ateş ettiğini, cinayetten sonra öldürdüğü kişinin aynı kişi olmadığını öğrendiğini ve pişmanlık duyduğunu söylediği belirlendi.

İLGİLİ HABERLER