Bizi takip edin
Bizi takip edin
Güncel

Yemekten zehirlenen öğrenciler yönetimi protesto etti.15.11.2017 06:49:37
İstanbul’da KYK’ya bağlı Mahmut Celaleddin Ökten Erkek Öğrenci Yurdunda 47 öğrenci yedikleri yemekten zehirlenerek hastaneye kaldırıldı. Öğrenciler yurt önünde protesto eylemi düzenledi.

Olay; Sancaktepe Abdurrahmangazi Mahallesi, Ravza Caddesi üzerinde bulunan Kredi Yurtlar Kurumu'na bağlı Mahmut Celaleddin Ökten Erkek Öğrenci Yurdu'nda akşam saat 23.00 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, akşam verilen bulgur pilavı, tavuk, makarna ve ciğerden oluşan yemeği yiyen öğrencilerden bazıları bir süre sonra rahatsızlandı.

Yurtta kalan Marmara Üniversitesi Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği ikinci sınıf öğrencisi Niyazi Gündüz, “Arkadaşlarımızın hepsi zehirlendi. Yemekte ciğerle makarna vardı çorba vardı. Ciğerle makarnayı yiyen 5 dakika sonra kusmaya başladı. Biz de anlamadık zaten. Odaya çıktık herkes kusmaya başladı. Ambulans falan çağırdılar. Bir baktık ambulanslar geliyor. Bizde aşağıya indik yönetime bağırdık ama olanlar bunlara oldu. Daha önce de ambulanslar gelip gidiyordu ama ben yemeği genelde dışarıda yiyordum. Ambulans gelip gidiyordu ama çok arkadaşım olmadığı için pek muhabbetim yok. Sadece ambulans gelip gidiyordu. Zehirlenme vakası olup olmadığını duyurmuyorlardı” dedi.

Başka bir öğrenci de şöyle konuştu: “Verdikleri makarna gerçekten berbat bir şeydi ama bizler de yemek zorunda kaldık. Yemezsek aç kalacaktık. Bize verdikleri, reva gördükleri yemek bu. 20-30 kişinin zehirlendiğini düşünüyorum. Genel olarak kötü yemekler var.”

"YÖNETİM İSTİFA"

Olayın ardından ise öğrenciler yurdun önünde tepkilerini “Susma sustukça sıra sana gelecek”, “Yönetim istifa” sloganları atarak gösterdi.

100’den fazla öğrencinin yurt yönetimini protesto etmesi üzerine polis yurt önüne akrep araçları getirdi.

Sloganlar atarak olayı protesto eden öğrenciler daha sonra yurtlarına geçti.İLGİLİ HABERLER