Bizi takip edin
Bizi takip edin
Güncel

MEB'den öğretmenlere 15 Temmuz talimatı: Ev ev gezin...11.12.2017 09:54:01
Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okullara gönderilen yazıyla öğretmenlerden ev ziyareti yapılması ve bu ziyaretlerde 15 Temmuz üzerine konuşulması istendi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Din Öğretimi Şubesi tarafından okullara gönderilen yazıda 10’ar kişilik öğrenci gruplarıyla ders saatleri dışında evde veya belirlenen başka bir ortamda buluşulması talimatı verildi.

Yazıda “2017-2018 eğitim öğretim yılından itibaren Müdürlüğümüz ve Din öğretimi şubesi tarafından öğrencilerimizin örgün öğretim saatleri dışında milli ve manevi değerlerle mücehhez nesillerin yetişmesine katkı sağlamak, okul derslerine ilgilerini artırmak eksikliklerini gidermek amacıyla öğretmenler tarafından 10’ar kişilik öğrenci gruplarıyla mümkünse evde aile ziyaretleri ve sohbetleri şeklinde, mümkün değilse belirlenen bir mekanda planlanan konu başlıkları altında öğretmen riyasetinde haftalık bir saatlik belirlenen konuların işlenmesine yönelik çalışma yapılacaktır” denildi.

Bütün öğretmenlere notu düşülen yazıyla birlikte gönderilen ekte ise konuşulacak konuların başlıkları iman, ibadet, ahlak, genel kültür ve 15 Temmuz olarak belirlendi.

İLGİLİ HABERLER