Bizi takip edin
Bizi takip edin
Güncel

TGB'nin gençlik buluşmasına Venezuela'dan destek17.3.2018 20:30:55
TGB'nin düzenlediği Uluslararası Anti-emperyalist Gençlik Buluşmasına Venezuela Büyükelçisi Jose Gregorio Bracho Reyes’da katılacak.


Türkiye Gençlik Birliği’nin (TGB) 17-23 Mart tarihlerinde Türkiye’de düzenlediği Uluslararası Anti-emperyalist Gençlik Buluşmasına Venezuela Büyükelçisi Jose Gregorio Bracho Reyes’da katılacak.

TGB Genel Sekreteri Özgür Bursalı ve TGB Ankara il yöneticilerinin oluşturduğu bir heyet ile Bolivarcı Venezuela Cumhuriyeti Büyükelçisi Jose Gregorio Bracho Reyes’i makamında ziyaret ederek Uluslararası Anti-emperyalist Gençlik Buluşmasına davet etti. Buluşmaya katılacağını belirten Reyes, 18 Mart’ta yapılacak olan açılış şöleninde konuşma yapacak.

Büyükelçi Reyes, Venezuela’nın verdiği anti emperyalist mücadele hakkında TGB heyetine bilgiler verdi. 7 Mart 2018’de yayınlanan “Karakas Deklarasyonu” anlatıldı ve “Venezuela, Karanlık Dava” belgeseli de tanıtıldı.

BÜYÜKELÇİ REYES ULUSLARARASI ANTİ-EMPERYALİST GENÇLİK BULUŞMASINDA

Büyükelçi Jose Gregorio Bracho Reyes, 17-23 Mart 2018 tarihlerinde İstanbul ve Ankara'da 25 ülkeden 70'i aşkın gencin katılımıyla düzenlenecek Uluslararası Anti-emperyalist Gençlik Buluşmasının açılışına katılacağını, Nicolas Maduro’nun da dünya ve Türk gençliğine mesajlarını ileteceğini bildirdi. TGB heyeti de Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro’ya Türk gençliğinin dayanışma duygularını Büyükelçilik aracılığıyla iletti.İLGİLİ HABERLER