Bizi takip edin
Bizi takip edin
Güncel

'Boğaziçi Üniversitesi Mezunu Bir Grup Müslüman' dan Boğaziçi açıklaması...26.03.2018 18:21:54
Gençlik örgütleri, Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin gözaltına alınmasına tepki gösterdi. “Boğaziçi Üniversitesi Mezunu Bir Grup Müslüman” da yazılı açıklamada yaparak solcu öğrencilere destek verdiler.

Boğaziçi Üniversitesi’nde Afrin harekatı için lokumu dağıtma etkinliğinde yaşananların ardından gözaltılar sürüyor. Kampüs girişinden 2 öğrencinin gözaltına alındığı öğrenildi. Böylece gözaltına alınan öğrenci sayısı 17 oldu. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuyla ilgili olarak, “O komünist, o vatan haini, terörist gençler onların masalarını dağıtıyor. O terörist gençlerle ilgili her türlü çalışmayı yapıyoruz. Bu gençlere üniversitede okuma hakkı vermeyeceğiz” demişti.

GENÇLİK ÖRGÜTLERİNDEN ORTAK AÇIKLAMA

Gençlik örgütleri öğrencilerin serbest bırakılmasını istedi. 

İnsan Hakları Derneği (İHD) İstanbul Şubesi’nde basın açıklaması yapıldı. Marksist Fikir Topluluğu (MFT), Öğrenci Kolektifleri, Emekçi Hareket Partisi (EHP) Gençliği, Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) ve Öğrenci İnisiyatifi, gözaltına alınan öğrencilerin serbest bırakılmasını istedi.

Basın açıklamasını yapan Tilbe Akan, üniversitedeki sol muhalefetin sindirilmeye çalışıldığını söyledi. Akan,"Üniversiteler ülkenin devrimci damarlarına kan taşımış ve topluma umut olabilmiştir. AKP rejiminin hazmedemediği gerçek budur” dedi.

"MÜSLÜMAN MEZUNLANLAR"DAN DESTEK

“Boğaziçi Üniversitesi Mezunu Bir Grup Müslüman” da yazılı açıklamada yaptı. “Az veya çok sayımızla değil imanımız, siyasetimiz ve Allah’ın yardımıyla Boğaziçi Üniversitesinde var olmaya devam edeceğiz” denilen açıklamada, “Boğaziçi Üniversitesi’nde uygulanan bu zulmü protesto ediyor başta Müslümanlar olmak üzere herkesi mazlum öğrencilerle dayanışmaya davet ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.

 

İLGİLİ HABERLER