Bizi takip edin
Bizi takip edin
Güncel

Öğretmen atamalarında son söz Berat Albayrak'ın10.08.2018 12:28:20
Sözleşmeli öğretmenlik atamaları kapsamında yapılan mülakatlarda güvenlik soruşturmalarının olumsuz sonuçlanması gerekçe gösterilerek elenen ve düşük puan verilerek sistem dışına itilen öğretmen adayları Milli Eğitim Bakanlığı’nı (MEB) ziyaret etti.

Sosyal medya platformları üzerinden örgütlenen ataması yapılmayan on binlerce öğretmenin temsilcileri, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yerine özel kalemiyle görüşebildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 100 gün içinde yapılacağını söylediği 20 bin öğretmen atamasında 2017 KPSS puanının geçerli olmasını isteyen öğretmen adaylarına, “Kararı Maliye Bakanlığı verecek” yanıtı verildi.

MEB’e giden temsilciler önce içeri alınmadı. Araya “üçüncü şahısları” soktuklarını belirten temsilciler, Bakanlığa alınsa da bu kez de Milli Eğitim Bakanı Selçuk’la görüşemedi. Selçuk’un özel kalemine ulaşan heyet, öğretmen atamalarının 2017 KPSS puanlarının dikkate alınarak yapılmasını talep etti. Son sözün Maliye Bakanlığı’nda olduğunu ifade eden MEB yetililerinin öğretmen adaylarına verdiği yanıtta, “Maliye Bakanlığı’ndan atamaya ilişkin henüz resmi bir yazı gelmedi. Hangi yılın puanı ile atama yapılacağı da net değil. Bayramdan önce netleşir” denildi.

Mağduriyetlerini ve taleplerini içeren dosyayı Ziya Selçuk ve yardımcılarına ulaştırmaya çalışan temsilciler, bakan ve bakan yardımcılarının toplantıda olması nedeniyle bunu başaramadı. Temsilciler, Bakan Selçuk’la görüşmek için randevu talebi ile bakanlıktan ayrıldı.İLGİLİ HABERLER