Bizi takip edin
Bizi takip edin
Güncel

Sırrı Süreyya Önder cezaevinde...6.12.2018 13:08:58
“Terör örgütü propagandası yapmak” suçundan verilen 3 yıl 6 ay hapis cezasını onanan eski HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Kandıra cezaevine giderek teslim oldu.

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi’nin önceki gün aldığı kararla cezası kesinleşen Önder, bugün ilk olarak Kocaeli Adliyesi’ne giderek İnfaz Savcılığı’nda işlemlerini yaptırdı. Buradan çıkışı sırasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Önder, cezasının onanması nedeniyle Kandıra’daki cezaevine teslim olacağını söyledi. Daha sonra beraberindekilerle araca binen Önder, Kandıra’daki 1 No’lu F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na geldi.

KOŞULLU SALIVERME TARİHİ TEMMUZ 2021

Önder burada yaptığı açıklamada ise davaya konu olan sözlerinin arkasından olduğunu belirterek, “Ne söz sarf ettiysek, arkasındayız. Bütün dostlara selam. Barış ve demokrasi kazanacak” dedi. Sırrı Süreyya Önder, açıklamasının ardından cezaevine giriş yaptı. Bu arada, Önder’in yasal cezai indirimler uygulanmak suretiyle cezaevinde geçireceği süre dikkate alındığında, koşullu salıverilme tarihinin 19 Temmuz 2021, hak ederek tahliye tarihinin ise 3 Haziran 2022 olduğu öğrenildi. Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile HDP’li Sırrı Süreyya Önder hakkında ‘silahlı terör örgütü propagandası yapmak’ suçu kapsamında verilen hapis cezaları onanmıştı. İLGİLİ HABERLER