Bizi takip edin
Bizi takip edin
Güncel

Erdoğan: Fazıl Say, kendini dünyada ispat etmiş bir kardeşimiz25.1.2019 09:54:22
Geçen hafta dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say'ın daveti üzerine konserine giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Fazıl Say, kendini, bulunduğu alanda dünyada ispat etmiş bir arkadaşımız, kardeşimiz. Bize düşen iftihar etmektir" dedi.

Erdoğan, Rusya lideri Vladimir Putin’le Suriye'yi konuşmak üzere gittiği Moskova’dan dönüşte gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Gezi Direnişi'nin patlak vermesine neden olan "Topçu Kışlası" projesinden de bahseden Erdoğan, Gezi Parkı'na kışlayı yapacaklarını ifade etti.

Erdoğan'ın açıklamaları şöyle: 

"Taksim Kışlası'nı tasarlıyoruz"

Biz Harbiye Kongre Merkezi’ni yaptık, eski yapıyı yıkarken her tarafı ayağa kaldırdılar. ‘Daha güzelini yapıyoruz, biraz sabırlı olun’ dedik. Türkiye’nin opera binası yoktu, şimdi Harbiye Kongre Merkezi 3 bin kişilik bir yarı opera binasıdır. AKM’yi gündeme getirdim, kıyametler koptu. Çıldırdılar. Şimdi opera binasının temelini atıyoruz. Aynı şekilde çok kızdıkları Taksim’deki Kışla. O topçu kışlasının aslını bir görseniz, ‘Yazıklar olsun burayı yıkanlara’ dersiniz, o kadar muhteşem bir eser. Onun orjinaline uygun mimari tasarımlarını yaptırıyorum. Orayı ihya edeceğiz. Taksim’de trafiği alta aldık, meydana kavuştu. Bir taraftan tarihi kışla ortaya çıkacak, yanına yeni AKM geliyor, diğer tarafta Taksim Camii… Bizde gizli kalmış öyle şeyler var ki; Sultanahmet’te At Meydanı denir. Tarihi kayıtlarda orada millet bahçesi var. Şimdi onları da meydana çıkaracağız.

"Fazıl Say’la iftihar ederim"

Fazıl Say, kendini, bulunduğu alanda dünyada ispat etmiş bir arkadaşımız, kardeşimiz. Bize düşen iftihar etmektir. Fazıl Bey'in babası Ahmet Bey'e çok teşekkür ediyorum. Şahsıma yönelik ifadelerinden dolayı, şahsım, ailem, milletim adına ona da teşekkür ediyorum. O gün güzel de bir tevafuk oldu. Senatör Graham’a, ‘Biz bu akşam dünyaca meşhur bir piyanistimizin Ankara prömiyerine gideceğiz, gelir misin’ dedik. ‘Gelirim’ dedi. Onu da aldık. Güzel bir geceydi.

"23 Şubat'ta meydanlardayız"

“Seçim kampanyasını yapacak olan ekiplerle çalışmamızı sürdürüyoruz. İki firmayla çalışıyoruz. Sloganlar, şarkılar dahil tüm detayları çalıştık. 31 Ocak’ta manifestomuzu açıklayacağız. 1 Şubat’ı da kampanya başlangıcı olarak ilan ettik. YSK’nın açıklamasıyla 18 Şubat’tan sonra biz de ikinci aşamaya geçeceğiz. Çalışmalar iyi gidiyor. 23 Şubat’ta mitingler başlayacak, hep beraber meydanlara çıkacağız. TV programları vs... İnşallah 31 Mart akşamı layık olanlar yerel yönetimlerde işbaşına gelir.”İLGİLİ HABERLER