Bizi takip edin
Bizi takip edin
Güncel

YSK, İstanbul'da 5 bin 315 kısıtlı seçmeni daha araştıracak26.4.2019 16:13:08
AK Parti'nin YSK Temsilcisi Recep Özel, YSK'nin İstanbul seçimlerine ilişkin 5 bin 315 kısıtlı seçmenin daha araştırılmasına ilişkin ara karar verdiğini söyledi.

AK Parti’nin Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Temsilcisi Recep Özel, İstanbul seçimlerine ilişkin 5 bin 315 kısıtlı seçmenin daha araştırılmasına ilişkin ara karar verildiği söyledi. Özel, gazetecilere yaptığı açıklamada, dün AK Parti olarak İstanbul seçimlerine yönelik YSK’ye yeni bir dilekçe verdiklerini dile getirdi.

YSK’ye, 5 bin 315 kısıtlı seçmenin mahkeme kararlarıyla birlikte oy kullanmayacaklarına ilişkin listeyi sunduklarını söyleyen Özel, YSK’nin bu konuların araştırılması için yeniden bir ara karar aldığını ifade etti. Özel, 5 bin 315 kısıtlı seçmenin daha araştırılmasıyla ilgili ilçe seçim kurullarına 5 gün süre verildiğini, sürenin bugün başladığını aktardı.

‘SÜREÇ BİRAZ DAHA UZAYABİLİR’

Kararla birlikte süreci biraz daha uzatabileceğini belirten Recep Özel, “Ancak ilçe seçim kurullarımız çok hızlı hareket ediyorlar. Bazı ara kararları yerine getirme noktasında toplantılarını, araştırmalarını yapıyorlar. Peyderpey cevaplar gelmeye başlayacak” dedi.

Özel, toplamda araştırılacak seçmen sayısının 46-47 binlere yükseldiği söyledi.

YSK, daha önce AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi için yaptığı olağanüstü itirazda 41 bin 132 seçmenin araştırılmasına karar vererek ilçe seçim kurullarına bu araştırmayı yapması için 5 gün süre vermişti.İLGİLİ HABERLER